Elektronik Lenovo LOQ RTX 4060 31.999 TL!

Laptop'un fiyatı çok iyi duruyor, kronik sorunu yoksa alınabilir. 2-3 yıl önce aldığım ideapad gaming 3'ün paneli gayet iyiydi. Bunun da benzer kalitede olması gerek mantıken.
Bir de ghosting şikayetleri vardı. İntel işlemcili nerede laptop varsa oyunlarda 90 dereceyi görebiliyor. Soğutmada başarı isteyenler ryzen işlemcilere baksın derim. İntel işlemcili laptop Shadow of Tomb raider gibi oyunda 3.6 ghz değerine rağmen videoda 89 dereceleri bulmuş. Bir de bu soğutmadan önerilen bir model olmasına rağmen böyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama Lenovo soğutma işleminde başarılı. 80 dereceleri koruyabiliyor iyi kötü ancak demek istediğim alan 90 dereceleri görmeye hazır olsun. 😀
Benim gibi masaüstünde 70 derece cpu değerlerine alışıp laptopta ortalama 80 ağır oyunlarda 90 dereceyi bulan laptopa geçince şok geliyor.🤣
CPU için max 90 derece Laptop için normal sayılır. Bir zararı yok.

Laptop'un fiyatı çok iyi duruyor, kronik sorunu yoksa alınabilir.

CPU için max 90 derece Laptop için normal sayılır. Bir zararı yok.
Normal değil demedim zaten ama illa eleştiri yapacaklar çok olduğundan böyle bir mesaj bekliyordum. Açıklamayacaktım normalde ama tekrar açıklayayım. Masaüstü kullanıcısı için 90 dereceler şaşırtıcı oluyor, insan korkmuyor değil. Max olup olmadığını videodan pek anlayamadım. İşlemci 3 ghz değerlerinde çalışıyor 4 ghz çalıştıran oyun olsa 90 dereceyi geçer bu arada.

Normal değil demedim zaten ama illa eleştiri yapacaklar çok olduğundan böyle bir mesaj bekliyordum. Açıklamayacaktım normalde ama tekrar açıklayayım. Masaüstü kullanıcısı için 90 dereceler şaşırtıcı oluyor, insan korkmuyor değil.
Eleştiri yapılabilecek bir nokta olduğunu söyleyemem. 90 derece çalışması 2-3 gün sonra işlemcinin yanacağı anlamına gelmiyor, 90 derecede çalışmasının bir zararı da yok. Zaten maksimum o dereceleri görüyor, genel gördüğüm 80-85 dolaylarınca çalıştığı ki tam yükte iyi bir değer olarak görüyorum. Bu tip bütçe dostu dizüstülerde 70 derece sıcaklık beklemek hiç doğru olmaz üstelik.

Peki bu mu yoksa attığım linkteki mi daha mantıklı?
Amazon.com.tr
Bu kadar bütçeniz varsa Nitro 5 12700h-4060 daha iyi olur gibi. Panel kalitesi hakkında bilgim yok yalnız.

Eleştiri yapılabilecek bir nokta olduğunu söyleyemem. 90 derece çalışması 2-3 gün sonra işlemcinin yanacağı anlamına gelmiyor, 90 derecede çalışmasının bir zararı da yok. Zaten maksimum o dereceleri görüyor, genel gördüğüm 80-85 dolaylarınca çalıştığı ki tam yükte iyi bir değer olarak görüyorum. Bu tip bütçe dostu dizüstülerde 70 derece sıcaklık beklemek hiç doğru olmaz üstelik.
Ben İntel'i eleştiriyorum ama siz laptopu eleştirdiğimi düşünmüşsünüz. Normal, ancak bu videodan max dereceyi söyleyemem. Kullanmak lazım İntel işlemciler genel olarak laptoplarda böyle onu eleştirmiştim. Tam yükte 80 derecede çalışmaz bu arada oyunlarda bence.

Ben İntel'i eleştiriyorum ama siz laptopu eleştirdiğimi düşünmüşsünüz. Normal, ancak bu videodan max dereceyi söyleyemem. Kullanmak lazım İntel işlemciler genel olarak laptoplarda böyle onu eleştirmiştim. Tam yükte 80 derecede çalışmaz bu arada oyunlarda bence.
İncelemelere göz gezdirdim, bazen 75, bazen 85 derecelerde çalışıyor. Ortalama 80-85 derece denilebilir ve bu tip bütçe dostu bir dizüstü için gayet iyi değerler. Endişelenecek veya eleştirilecek bir tarafı yok. Ryzen'a kıyasla pil ömrü veya kullandığı güç eleştirilebilir ancak sıcaklık, eleştirilebilecek noktalardan birisi olarak görünmedi bana.

İncelemelere göz gezdirdim, bazen 75, bazen 85 derecelerde çalışıyor. Ortalama 80-85 derece denilebilir ve bu tip bütçe dostu bir dizüstü için gayet iyi değerler. Endişelenecek veya eleştirilecek bir tarafı yok. Ryzen'a kıyasla pil ömrü veya kullandığı güç eleştirilebilir ancak sıcaklık, eleştirilebilecek noktalardan birisi olarak görünmedi bana.
90 derece gören her şeyi eleştiririm ben. 😀
Bana korkutucu sıcaklık geliyor benim sınırım 90 derece. Bunu bütçe dostu diye de normalleştiremem. Alan hazır olsun ki aynı şeyi söylemişiz zaten. Bende ortalama 80 85 derece olduğunu söyledim ama 90 dereceyi gördüğünü yeni keşif ettiğimden biraz isyan edesim geldi. Macunu kurusa ya da toz tutsa bir şey olsa daha da geçer bu arada. Bakım gerekecek her türlü bir yerden sonra.

Gaming laptop almak...

90 derece gören her şeyi eleştiririm ben. 😀
Bana korkutucu sıcaklık geliyor benim sınırım 90 derece. Bunu bütçe dostu diye de normalleştiremem. Alan hazır olsun ki aynı şeyi söylemişiz zaten. Bende ortalama 80 85 derece olduğunu söyledim ama 90 dereceyi gördüğünü yeni keşif ettiğimden biraz isyan edesim geldi.
Dizüstülerde sıcaklıklara o kadar takılmaya gerek yok. Bir arkadaşımda Legion 5 vardı ve işlemcisi 99 dereceyi bulmasına rağmen yıllarca kullandı ve bilgisayar hala sağlam. Sıcaklık işi biraz can sıkıntısından takıldığımız noktalardan birisi oldu son yıllarda.

Dizüstülerde sıcaklıklara o kadar takılmaya gerek yok. Bir arkadaşımda Legion 5 vardı ve işlemcisi 99 dereceyi bulmasına rağmen yıllarca kullandı ve bilgisayar hala sağlam. Sıcaklık işi biraz can sıkıntısından takıldığımız noktalardan birisi oldu son yıllarda.
Ben daha çok hani sıfır cihaz 90 dereceyi nadirde olsa görebiliyorsa, malum eskiyince bu dereceler yükseliyor ya ondan bakım istediklerinden biraz yakınıyorum ama evet intel'in sınırı 100 derece zaten. Takılmaya gerek var mı ? Yok mu bilemem ama ben uyarmak istedim sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı