Lenovo V580c Kullanıcı İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bugün elime geldi Lenovo V580c . İlk olarak özelliklerini söylemek istiyorum.

• İntel i5 3230m İşlemci 2.6 GHZ T.BOOST 3.2 GHZ
  • 6 GB DDR3 1600 MHZ ram
  • Nvida 740m 64 bit Ekran kartı
  • 1 TB HDD

Evet beyler. Laptop'un dış görünüşü gerçekten çok şık . 2 adet USB 3.0 2 adet USB 2.0 var, DVD RW var. Kulaklık çıkışı var ama mikrofon çıkışı yok, kendinden mikrofonu var. Batarya Gömülü değil. Kasa kalitesi sağlam. Ekranın arkası metal ama laptop'un içini tam çözemedim iyi bir malzeme olduğu belli. Ekran kalitesi gayet güzel. Ses kalitesi ki en beğendiğim nokta bu oldu süper kalitede olsun süper ses de çok fazla yani baya gümbür gümbür işte. Başka laptoplar'da bulamazsınız. Laptop'un içinde driver cd'si çıkmıyor kendi sitesinden her türlü driver'ini bulabilirsiniz. Ben Windows 7 ultimate 64 Bit yükledim. Çok stabil hiç bir sorunu yok. Ve en ilginç nokta ise işlemci intel İ5 4 Çekirdekli olarak gözüküyor şaşırdım gerçekten. Ben çift çekirdekli diye biliyordum (Z500 ve Z580 'de çift çekirdek) ama bu 4 çekirdekliymiş ki buda bir artı. Oyun denedim ama elimde fifa 11 vardı ultra'da aa vsync falan her şey sonuna kadar açık 0 kasmayla oynadım. 1 saat boyunca ve laptop gerçekten ısınmadı çok çok az hatta laptop'lar ısı üfler ama bildiğin soğuk üflüyor. Yarın ise mafia 2 ' yi yükleyeceğim onunda sonuçlarını paylaşırım. Oyunlar biraz eski çok iyi bir sistem istemeyen oyunlar ama bf3 12 gb şuan indiremem 1 ay içinde indireceğim. Bu lenevolar'da fn+f1 gibi şeyler oluyordu ya bu modelde öyle bir şey yok. F1 f2 gıbı tuşlar normal çalışıyor. Diğer işlevler parlaklık gibi fn+f1 gibi çalışıyor. Wifi'i az çekiyomuş z500-z580 modelinde ama bunda öyle bir sorun yok maşallah çok iyi çekiyor. Modeme 6-8 metre uzaklıkta 5 çekiyor. PC'yi 1400 TL'ye aldım ve bu fiyata eşi benzeri bulunmaz. Alacaklar için öneririm oyun oynamayanlar için kesinlikle öneririm. Diğer oyunların sonuçlarını yakında paylaşacağım.

Ekran kartının
64 bit olması önemli değil. 64 biti 64 şeritli bir yol düşün ve 128 bitte 128 şeritli bir yol ama 128 şeritlide arabalar(veriler) 800 mhz hızla gidiyor ama 64 bit şeritlide arabalar(veriler) 1000 mhz hızla gidiyor hangisi daha hızlı olur sence ? 740m 64 bit modelinde ise Grafik saati 1000 mhz Bellek veri hızı 1800 mhz Cuda çekirdeği 384 ve gayet iyi bir ekran kartı :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı