Lenovo Vantage ile BIOS güncellemesi yaptıktan sonra sistem açılmıyor

bratislavaa

Decapat
RAM
8
Ekran kartı
AMD
İşlemci
Intel core i5 7th gen
Arkadaşlar sabah BIOS güncellemesi vardı Lenovo Vantage ile yaptım. Sonra bilgisayar açılmadı. Güç tuşuna basıyorum açılıyor ama hep siyah ekran BIOS bile yok. Ne yapabilirim?

Lenovo laptopun tam modelini verirsen daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Lenovo V310 - 15ık.
IMG_20220930_163055.jpg

Lenovo laptopun tam modelini verirsen daha sağlıklı yorum yapabiliriz.
Anakart yanmış olabilir mi? Bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor.

Bazı laptop modellerinde BIOS Update yaparken bir uyarı yazısı olur. Şu sürüme yükseltmeden önce yükseltmeyin vs. gibi. Yani sen o BIOS'u yüklemeden önce muhtemelen aradaki başka bir versiyonu yüklemen gerekiyordu. Bu tip bir uyarıyı görmediniz muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki işlemi dener misin? Boot menüsü gelecek mi?

Problem devam ederse:
Power tuşuna bastıktan sonra F12 tuşuna sürekli basar mısın? Bunu birkaç defa denemelisin. Boot ekranı gelecek mi ona bakalım.

Problem devam ederse:
Bataryayı çıkart. Dahili batarya ise arka kasayı açıp batarya konnektörünü çıkarman lazım. Ardından BIOS pilini sök. 1-2 saat o şekilde kalsın. Batarya ve bios pilini tekrar tak ve cihazı çalıştır.
*Bios pili lehimliyse hiç uğraşma. Söktüğün parçaları geri tak. Servise gitmen daha iyi olur.Başarılar...

Bazı laptop modellerinde BIOS Update yaparken bir uyarı yazısı olur. Şu sürüme yükseltmeden önce yükseltmeyin vs. gibi. Yani sen o BIOS'u yüklemeden önce muhtemelen aradaki başka bir versiyonu yüklemen gerekiyordu. Bu tip bir uyarıyı görmediniz muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki işlemi dener misin? Boot menüsü gelecek mi?

Problem devam ederse:
Power tuşuna bastıktan sonra F12 tuşuna sürekli basar mısın? Bunu birkaç defa denemelisin. Boot ekranı gelecek mi ona bakalım.

Problem devam ederse:
Bataryayı çıkart. Dahili batarya ise arka kasayı açıp batarya konnektörünü çıkarman lazım. Ardından BIOS pilini sök. 1-2 saat o şekilde kalsın. Batarya ve bios pilini tekrar tak ve cihazı çalıştır.
*Bios pili lehimliyse hiç uğraşma. Söktüğün parçaları geri tak. Servise gitmen daha iyi olur.Başarılar...
Yapabileceklerimi bir deneyeyim. Ama hani direk Lenovo Vantage den yaptım herhangi bir uyarı vs görmedim. Çünkü bir güncelleme sorunu vardı PC nin bu yüzden yaptım. Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı