Lenovo vantage uninstall yapılsa ne olur?

viya61

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam.
Lenovo bilgisayarımıza Lenovo vantage kurmuştum. Güncelleme kısmında BIOS güncellemesi için Lenovo BIOS Update Utility diye bir şey kurdu ve insyde adında bir yazılım açtı fakat güncellemeyi yapmadım sebebi ise yazılım fazla garip görünüyordu. Şu an ise karşıma Update uyarı geliyor günde 1 kez ve tıklasam büyük ihtimalle aynı yere yönlendirecek.

Bu olaydan sonra denetim masasından ‘Lenovo BIOS Update Utility’ adında kurduğum programa baktım ve yoktu. Karşıma böyle uyarı çıkması kullanım kalitesini düşürüyor bence. Bende ‘Lenovo vantage’ programını kaldırmak istiyorum ama kaldırırsam bilgisayar zarar görür mü diye aklıma takıldı. Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo'nun kendi cihazları hakkında durumları ve ayarları gösteren bir yazılım. Kaldırmanın hiçbir zararı olmaz ancak kaldırmamanızı tavsiye ederim. Bildirimlerden rahatsız oluyorsanız uygulama bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Lenovo'nun kendi cihazları hakkında durumları ve ayarları gösteren bir yazılım. Kaldırmanın hiçbir zararı olmaz ancak kaldırmamanızı tavsiye ederim. Bildirimlerden rahatsız oluyorsanız uygulama bildirimlerini kapatabilirsiniz.

kurmuş olduğum bios update utility den sonra bu uyarı gelmeye başladı ama sorun şu denetim masasında göremiyorum, bundan ötürü kaldırmak istiyorum vantageyi.

Vantage tamamen kaldırmak için dediklerimi sırayla yapın ve bilgisayarın özelliklerini kullanamazsın başka bir sorun olmaz.

Başlat> Sağ tık> Aygıt Yöneticisi> Sistem aygıtları> System Interface Foundation V2 Device> Sağ tık> Cihazı kaldır ve bu cihazın sürücü yazılımını sil kutucuğu işaretle tamam
Arama çubuğu> Lenovo Vantage yaz> Lenovo Vantage üzerine sağ tık kaldır
Arama çubuğu> Denetim Masası> Lenovo Vantage Service> Sağ tık kaldır

Geri
Yukarı