Lenovo Y510P kendi kendine kapanıp açılmış

Börtü Böcük

Kilopat
Ben geceleri uyurken bilgisayarda rahatlatıcı rüzgar sesi ve yağmur sesi açıp kulaklığı takıp uyuyorum. Gece uyandım bilgisayarım kapanmış açılmış BIOS şifresi kısmında olduğunu fark ettim. BIOS şifresini girdim. Bilgisayar Boot edecek bir aygıt bulamadığı için hata verdi. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Clover Bootloader vardı ama bu sefer Clover Bootloader açılmadı ve direkt olarak Windows açıldı. Sizce bilgisayarım neden kendi kendine kapanıp açıldı? Neden Clover Bootloader kendi kendine kayboldu? Bilgisayar neden Boot edecek bir aygıt bulamadı?

NVRAM temizlemeyi deneyin. NVRAM aracına ulaşamıyor iseniz yeni bir Hackintosh yükleme flaş belleği ile boot edin. Opencore yükleme flaş belleği tutuyorum ben kenarda bunun için, tools klasöründe NVRAM reset uygulaması var onunla çözüyorum.

Hackintosh sistemler için oluşturulan sahte NVRAM clover tarafından oluşturulur. Sistem bunu gerçek macintosh sistemin başlangıç ayarlarını depoladığı kalıcı belleği olarak görür.
Clover ile nasıl yapıldığı konusunda bilgim yok maalesef sadece opencore ile biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı