Toshiba Satellite A300 kendi kendine kapanıp açılıyor

dpacasrow

Hectopat
Selamün aleyküm arkadaşlar laptobum 12 senelik. KPSS calısıyorum. Bilgisayarı açtığımda masaüstü açılıyor daha sonra tekrar kendini yeniden başlatıyor bu işlem 2 defa tekrarlandıktan sonra duruyor. Bazende aniden donma oluyor hiçbir şey yapamıyorum reset atmak zorunda kalıyorum.

Bilgisayarımın markası Toshiba Satellite A300 psagce - 00e00LTE.
Hardisk bozuksa bu PC'ye uyumlu 100-150 civarında uygun hardisk önerirseniz çok sevinirim.

Fotoğrafları atıyorum.
20200205_095433.jpg
20200205_105119.jpg
harddisk 2..png
harddisk 3.png
harddisk.png
214.png
AAAAAAAAAAAAAA.png
AAAAAAAAAAAAAA.png
BBBBBBBBB.png
CCCCCCCCCCC.png
DDDDDDDDDDDDDDDDD.png

LÜTFEN YARDIM EDİN

Son düzenleme:
Sorun diskte. 373 civarında Bad sector mevcut. Ömrünü tamamlamış görünüyor. Mümkünse muadili bir disk ile değiştirin. 2.5" 7200RPM WD bir disk alabilirsiniz.

Sorun diskte. 373 civarında Bad sector mevcut. Ömrünü tamamlamış görünüyor. Mümkünse muadili bir disk ile değiştirin. 2.5" 7200RPM WD bir disk alabilirsiniz.

Yani hocam kapanıp açılma ve ani donmalar diskten oluyor diyorsunuz değil mi?

Bana alabileceğim harddiskin linkini atabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani hocam kapanıp açılma ve ani donmalar diskten oluyor diyorsunuz değil mi?

Bana alabileceğim harddiskin linkini atabilir misiniz?
Evet, alabileceğiniz en uygun 7200 RPM diski bu şekilde buldum. Daha derin araştırmayla farklı modeller de bulabilirsiniz.

Ayrıca Windows başka diske kurulu değil, değil mi? Sadece HDD var yani sistemde.

Evet, alabileceğiniz en uygun 7200 RPM diski bu şekilde buldum. Daha derin araştırmayla farklı modeller de bulabilirsiniz.

Ayrıca Windows başka diske kurulu değil, değil mi? Sadece HDD var yani sistemde.

evet hocam sadece hdd var sistemde ALLAH razı olsun önerin için
hocam hardisk ne kadar süre dayanır 3 gün daha dayanır mı çok korkuyorum bir şey olacak diye. sipariş verdim 3 güne anca gelir

evet hocam sadece hdd var sistemde ALLAH razı olsun önerin için
hocam hardisk ne kadar süre dayanır 3 gün daha dayanır mı çok korkuyorum bir şey olacak diye. sipariş verdim 3 güne anca gelir
Bunu yerine almışken SSD almanızı öneririm. 256 gb bir SSD uygunsa alınabilir. 128 gb lık bile işinizi görür. 150 tl ye var. Samsung evo öneririm reklam olmazsa. Sandiskten uzak durun arıza yapıyor. Böylece bilgisayarınız açılış, kapanış ve kullanma esnasında çok hızlanacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı