Lenovo Y520 GTX 1050 PC kasıyor

Uzun süredir bir sorunla karşı karşıyayım çözümünü burada arıyorum. Benim Lenovo Y520 türünde GTX 1050 16 GB RAM'li bilgisayarım var. Ancak tüm oyunlarda kasma gözlemliyorum(PUBG, PUBG Mobile, Fortnite...). Bilgisayarın özelliklerinin iyi olmasına rağmen kasması beni delirtiyor. Kasan oyunları Nvidia kontrol panelinden GTX 1050 ile çalıştırmama rağmen kasma devam ediyor. Ayrıca oyunların grafiklerini düşürünce de kasıyorlar. PC'yi sıfırladım ancak format atmadım. Sizce format atmalı mıyım yoksa garantiye falan mı yollamalıyım? Bunlar dışında çözümleriniz var ise lütfen yazınız şimdiden ilginiz için teşekkürler.
Sanırım çözümü biliyorum aynı pc nin bir alt modeli bende var sana önerim oyun oynarken asla şarjı çıkarma (şarjı düzgün bir şekilde prize tak) ve anti virüs vb. uygulamalar çok yavaşlatıyor onları etkisiz bırak oyun oynarken brn bu dedikşerimle i5 7700HQ, GTX 1050 2GB csgo full grafikler 70 fps alıyorum (lenovonun özel ayarı 70 fps üstü csgo da grafikler minimum olsa da sabit) umarım işe yaramıştır.

Sen oyun içi sıcaklıkları söylesene.

IMG_1470.JPG
sol üstte yazıyor

Sanırım çözümü biliyorum aynı pc nin bir alt modeli bende var sana önerim oyun oynarken asla şarjı çıkarma (şarjı düzgün bir şekilde prize tak) ve anti virüs vb. uygulamalar çok yavaşlatıyor onları etkisiz bırak oyun oynarken brn bu dedikşerimle i5 7700HQ, GTX 1050 2GB csgo full grafikler 70 fps alıyorum (lenovonun özel ayarı 70 fps üstü csgo da grafikler minimum olsa da sabit) umarım işe yaramıştır.

Bilgisayarı sıfırlayalı çok olmadı bu gece bir oyun indirip denerim bunları sonucu da yazarım.Şu an pc de sadece pubg mobile var ondan da çok bir şey anlaşılmıyor

Apexi indirip denedim ilk başta ayarlar yüksekken kasıyordu düşürünce düzeldi sizce bu normal mi bilgisayarı benle aynı model olan arkadaş yazabilir mi apexte yüksek ayarlarda kasıyor muymuş?

Apexi indirip denedim ilk başta ayarlar yüksekken kasıyordu düşürünce düzeldi sizce bu normal mi bilgisayarı benle aynı model olan arkadaş yazabilir mi apexte yüksek ayarlarda kasıyor muymuş?
Normaldir çünkü zamanla bilgisayarlar eski hızlarını kaybederler ama belli bir süre sonra büyük ihtimalle geçer ve ısı değerlerim yaklaşık olarak 35 falan turbo ısıtmayı bilgisayarı açar açmaz köklüyorum :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı