Lenovo Y570 USB 3.0 Sorunu

cagaaty

Hectopat
Yer
Balıkesir, Turkey
Lenovo Y570 model laptop sahibiyim. USB 3.0 destekli WD harici HDD'im var ancak bilgisayardaki USB 3.0 portuna takınca ışığı yanıyor ama okumuyor, aynı porta USB 2.0 destekli başka bişey takınca çalışıyor. Aynı şekilde harici HDD'yi USB 2.0 portuna takınca da çalışıyor. USB 3.0 sürücüsünü yükledim ama sorunu çözemedim. Ne yapmam gerekiyor ?

Aygıt Yöneticisini aç ve cihazı taktığında orada bir hareketlenme oluyor mu ona bak. Eğer bir hareketlenme oluyor ve ses de çıkıyorsa Bilgisayar'a sağ tıkla ve Yönet de. AÇılan pencereden Disk Yönetimine gir. Sabit Diskin tanınmış ise burada gözükecektir. Harf atayarak kullanmaya başlayabilirsin.

Ayrıca diski USB 2.0 portuna takınca çalışıyor mu?

Dediğin yerde bir hareketlenme olmuyor ve aygıtı takınca bilgisayardan ses gelmiyor ama diskin ışığı yanıyor.

USB 2.0 portuna takınca sorunsuz çalışıyor.

Erken sevinmişim. Çıkarıp taktıktan sonra yine aynısı oldu. Sadece ışık yanıyor ama okumuyor bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet USB 2.0 portuna takınca çalışıyor sadece USB 3.0'da çalışmıyor. BIOS'u sabah güncelledim ama değişen bir şey olmadı. Yine aynı sorun devam ediyor. USB 3.0'a USB 2.0 destekli başka bir şey takınca sorunsuz çalışıyor, sadece benim hariciyi takınca çalışmıyor.

Dün sadece 1 kere çalıştırabildim. Çıkardıktan sonra geri taktığımda yine sadece ışık yanıyordu.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı