Lenovo Z50 El Capitan veya Yosemite Kurma

namevs

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, Lenovo laptop aldım bugün. Acaba mac os kurmak için uygun mu?

Özellikleri şöyle;

intel dual-core i5 4210u 1.7 ghz - 2.40GHz
NVDIA 820M veya 840M ekran kartı olmalı 1920 x 1080
16gb ram
1 tb hdd +8gb sshd

wi-fi kext dev ıd: 8168

Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160

Wi-fi sorunu yaşatmayacaksa kurmak istiyorum wi-fi çalışsın bana yeterli.

Bu bilgisayara mac os kurmak istiyorum ancak hangi sürümün daha iyi olduğunu bilmiyorum. Bilgisayarı yazılım amaçlı kullanıyorum. Windows'un yazılımda verdiği sıkıntı ve hatalardan biraz usandım açıkcası. Hangi mac os sürümünü kurmalıyım ve kurunca kablosuz ağın çalışmaması söz konusu mu?

Edit: Bu arada bilgisayarımın diski 2 parça c ve d.
C 'de windows 10 var.
D'de kişisel verilerim var. C'ye kurmak istiyorum tek sistem olarak D'ye dokunmadan C'nin hiçbir önemi yok yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
El Capitan kurabilirsin. Cihazın Optimus ise NVDIA 820M kullanamazsın. İşlemci modelini belirtmemişsin. Cihaz sanıyorum Haswell işlemciye sahip. Dahili Intell Grafik kartını kullanabilirsin (Eğer Haswell ise) HD4400 yada HD4600 olması lazım. Wi-Fi kartının modelini de belirtmemişsin. Intel ise desteklenmiyor.

El Capitan kurabilirsin. Cihazın Optimus ise NVDIA 820M kullanamazsın. İşlemci modelini belirtmemişsin. Cihaz sanıyorum Haswell işlemciye sahip. Dahili Intell Grafik kartını kullanabilirsin (Eğer Haswell ise) HD4400 yada HD4600 olması lazım. Wi-Fi kartının modelini de belirtmemişsin. Intel ise desteklenmiyor.

Hocam detaylar eklendi. Intel için kext bulamaz mıyız? Kısacası wi-fi çalıştırma yolu yok mu?

Intel desteklenmiyor maalesef. USB wi-fi adaptör kullanabilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı