Lenovo z50 El Capitan yerine Mavericks Kurma

İphone ile de oluyor mobile hotspot açın. USB ile Bilgisayara bağlayın .Daha sonra OS X teki sistem tercihlerini açın Ağ' a tıklayın cihazınız orada listelenmeli oradan internete bağlanabilirsiniz.

How to Use Your iPhone’s Hotspot (or a USB Cable) for Tethering
Burada da anlatım var.

İphone ile de oluyor mobile hotspot açın. USB ile Bilgisayara bağlayın .Daha sonra OS X teki sistem tercihlerini açın Ağ' a tıklayın cihazınız orada listelenmeli oradan internete bağlanabilirsiniz.

How to Use Your iPhone’s Hotspot (or a USB Cable) for Tethering
Burada da anlatım var.
Hocam müsait olduğunuz bir zamanda bağlantıyı yapalım teamviewer ile. Yoksa işin içinden çıkamayacağım:)

Eğer sizin için de bir mahsuru yoksa ugün saat 5 gibi yardım edebilirim teamviewer ile.
Uygundur hocam teşekkür ederim. Bu arada sorunumun sebebini buldum fakat çözüme ulaşamadım henüz:) Mbr diskim olduğu için sanırım iki tane EFI oluşmuyor bende. Kurulum direk HDD'min içine yapılıyor. Şuan onu yapmaya uğraşıyorum. Bu boot0af hatası almaktan korkarak yapıyorum her şeyi. Başıma bela oldu bu hata:)

Sorunuz o fat32 olmalıydı aynı hatayı ben de daha önce yapmıştım uefi windows kurmak için fat32 gerekli diğer türlü hdd'de efi bölümü oluşmuyor yani legacy kurulum oluyor.Öncelikle usb'yi fat32 olarak biçimlendirin sonra rufus ile window'u usb'ye yazdırın.Windows'u formatlayın uefi olarak yalnız windows'u kurmaya çalışırken ''windows bu diske yüklenemez. seçilen disk mbr bölümü stilinde'' hatası almalısınız.kurulumda CMD yi açın oraya ''diskpart'' yazın daha sonra ''list disk'' ve daha sonra ''select disk 1''yazın ve son olarak da ''clean'' yazın bu işlem diski formatlayıp GPT haline getirecektir.

Sorunuz o fat32 olmalıydı aynı hatayı ben de daha önce yapmıştım uefi windows kurmak için fat32 gerekli diğer türlü hdd'de efi bölümü oluşmuyor yani legacy kurulum oluyor.Öncelikle usb'yi fat32 olarak biçimlendirin sonra rufus ile window'u usb'ye yazdırın.Windows'u formatlayın uefi olarak yalnız windows'u kurmaya çalışırken ''windows bu diske yüklenemez. seçilen disk mbr bölümü stilinde'' hatası almalısınız.kurulumda CMD yi açın oraya ''diskpart'' yazın daha sonra ''list disk'' ve daha sonra ''select disk 1''yazın ve son olarak da ''clean'' yazın bu işlem diski formatlayıp GPT haline getirecektir.
Tamam hocam o şekilde yapıyorum o halde.
Kurulum usb'sindeki her şeyi olduğu gibi kopyalasam usb'yi biçimlendirdiktwn sonra içine yapıştırsam olur mu? Yani kurulum usb'si oluşmuş olur mu?

Bir de benim ayrı oluşturduğum E sürücüm var. Burada yedeklerim falan bulunuyor. Buraya dokunmasam sıkıntı çıkar mı?

Hocam bu arada ben windows kurulum usb'sine sağ tıklayıp öZellikler diyorum ve dosya sistemi fat32 gözüküyor

Boot menüsnünde windows'u kurarken hangi seçeneğe giriyorsun

Hocam BIOS'taki tüm ekran görüntüleri, açılıştaki boot ekranı, mac içinde EFI sürücüsü ve ElCapitan adını verdiğim bölümün resimleri, diskutil yazınca çıkan bilgilerin resimleri vs hepsini ekledim. Belki bakarsanız sorunun kaynağını anlayabilirsiniz.

Sorunuza gelince, usb takılıyken otomatik usb kurulum menusu geliyor. Ben özellikle bir seçim yapmıyorum yani. BIOS'ta legacy support yerine sadece UEFI diye bir seçenek var. Acaba onu seçip mi kurulum yapmalıyım?

Hocam bazı resimler düzenlediğim halde yan çıkmış kusura bakmayın

Dosya Ekleri

• IMG_0264.JPG
    IMG_0264.JPG
    44,6 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_0265.JPG
    IMG_0265.JPG
    43,2 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_0266.JPG
    IMG_0266.JPG
    50,7 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_0267.JPG
    IMG_0267.JPG
    30,6 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_0268.JPG
    IMG_0268.JPG
    54,5 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_0269.JPG
    IMG_0269.JPG
    51,3 KB · Görüntüleme: 81
  • IMG_0270.JPG
    IMG_0270.JPG
    45,1 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_0271.JPG
    IMG_0271.JPG
    46,1 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_0272.JPG
    IMG_0272.JPG
    41,9 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_0273.JPG
    IMG_0273.JPG
    46,4 KB · Görüntüleme: 195
  • IMG_0274.JPG
    IMG_0274.JPG
    73,9 KB · Görüntüleme: 82
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı