Lenovo z50 El Capitan yerine Mavericks Kurma

logantechno

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese kolay gelsin.

Lenovo z50 model Laptopuma 4-5 gündür El Capitan kurmaya çalışıyorum. Bu süreçte defalarca format atıp baştan windows ve mac kurmak zorunda kaldım. Aslında masaüstüne kadar ulaşmayı da başarmıştım fakat hem usb olmadan boot edememek hem de ekran kartını tanıtamamak gibi sorunlar beni çıldırttı. Ben de videolu derste olduğu gibi Mavericks sürümünü mü kursam diye düşündüm. Belki o sürümde başarılı bir kurulum yapabilirim. Mac sürümleri hakkında da pek bilgim yok. Mavericks kullansam XCODE vb programlarda çok geri kalır mıyım ve sorun yaşar mıyım? Eğer kurabilirsin derseniz en yeni versiyon raw imajının linkini de paylaşırsanız sevinirim.

Xcode vs eski sürümlerini bulursan kullanabilirsin. Bence El Capitan denemeye devam etmelisin. Aşağıda z50 için kurulum rehberi mevcut;
[Guide] El Capitan on Lenovo Z50-70
Peki hocam gönderdiğiniz linki ayrıntılı inceleyip yine deneyeceğim. Boot0af hatası almaya başladım o canımı sıktı. Windows'u açıp netten dosya indirip kext vb mac e atamıyorum.

Xcode uygulamasında kaybedeceğin sadece sürümdür. Örnek olarak Mavericks sürümün de IOS 8 uygulaması yazabilirken, her ne kadar paket yükleme ile IOS 9 yazsan da, görsellik ve performans ve stabilize ulaşamıyorsun. Ayrıca yeni çıkan Swift ve yeni cihazlar da bunlara dahil örnekler.

Xcode uygulamasında kaybedeceğin sadece sürümdür. Örnek olarak Mavericks sürümün de IOS 8 uygulaması yazabilirken, her ne kadar paket yükleme ile IOS 9 yazsan da, görsellik ve performans ve stabilize ulaşamıyorsun. Ayrıca yeni çıkan Swift ve yeni cihazlar da bunlara dahil örnekler.
O zaman el capitan yüklemek en mantıklısı sanırım. Başarabilirsek tabi:)

O rehberin yerine bu rehberi kullanmalısın bence [Guide] Lenovo Z50-70 using Clover UEFI (10.11) .Ben bunu uygulayarak 1 saat içinde atmıştım.
Teşekkürler hocam bakıyorum hemen çok sağolun. Siz başarılı kurulum yaptınız mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2016-06-25 13.20.58.png
    Ekran Resmi 2016-06-25 13.20.58.png
    251,3 KB · Görüntüleme: 161
Evet şu an oradan yazıyorum.
Hocam ben şimdi raw dosyamı da formatladım. Windowsu da formatladım. Her şeyi sil baştan sıfır kurulum yapacağım.
Wifi için de asus n10 usb alacağım.
Ben daha önceki kurulum denemelerimi, Recep Aktaş'ın Mavericks kurulumu videosuna bakarak yapmıştım. O videodakileri Elcapitana uyarlamıştım yani.
Ancak bir çok yerde takılmıştım.
Sizden ricam hangi rehbere bakarak adım adım ilerlemeliyim?
Kurulumda masaüstüne kadar gelebiliyorum. Yapamadığım şeyler, ekran kartını tanıtmak ve usb'siz boot etmek..
Bir de en son kurulum denemelerimde nasıl bir hata yapıyorsam, boot0af hatası almaya başlamıştım.
İnşallah başarıcam şu işi. Yılmak yok:)

Hocam ben şimdi raw dosyamı da formatladım. Windowsu da formatladım. Her şeyi sil baştan sıfır kurulum yapacağım.
Wifi için de asus n10 usb alacağım.
Ben daha önceki kurulum denemelerimi, Recep Aktaş'ın Mavericks kurulumu videosuna bakarak yapmıştım. O videodakileri Elcapitana uyarlamıştım yani.
Ancak bir çok yerde takılmıştım.
Sizden ricam hangi rehbere bakarak adım adım ilerlemeliyim?
Kurulumda masaüstüne kadar gelebiliyorum. Yapamadığım şeyler, ekran kartını tanıtmak ve usb'siz boot etmek..
Bir de en son kurulum denemelerimde nasıl bir hata yapıyorsam, boot0af hatası almaya başlamıştım.
İnşallah başarıcam şu işi. Yılmak yok:)

Benim sana attığım rehberde her şey otomatik olarak yapılabiliyor.Öncelikle internete bağlı olmanız gerekiyor ama.Bunun için RealtekRTL8111.kext'ini bulup onu USB'deki Clover/Kexts/Others klasörüne atmalısınız (Bunun için transmac kullanabilirsiniz).Config.plist dosyası olarak da GitHub - the-braveknight/Lenovo-Z50-DSDT-Patch bunu kullanmalısınız.Daha sonra aynı yerdeki SSDT-HACK.dsl dosyasını MaciASL programı ile Compile edin ve bu dosyayı .aml olarak kaydedin.Daha sonra ise bu dosyayı Clover/ACPI/patched bölümüne atın.Geri kalanına da zaten rehberden bakabilirsiniz. İstiyorsanız takıldığınız yerde yardım edebilirim ya da bunla ilgili bir rehber hazırlayabilirim.

Benim sana attığım rehberde her şey otomatik olarak yapılabiliyor.Öncelikle internete bağlı olmanız gerekiyor ama.Bunun için RealtekRTL8111.kext'ini bulup onu USB'deki Clover/Kexts/Others klasörüne atmalısınız (Bunun için transmac kullanabilirsiniz).Config.plist dosyası olarak da GitHub - the-braveknight/Lenovo-Z50-DSDT-Patch bunu kullanmalısınız.Daha sonra aynı yerdeki SSDT-HACK.dsl dosyasını MaciASL programı ile Compile edin ve bu dosyayı .aml olarak kaydedin.Daha sonra ise bu dosyayı Clover/ACPI/patched bölümüne atın.Geri kalanına da zaten rehberden bakabilirsiniz. İstiyorsanız takıldığınız yerde yardım edebilirim ya da bunla ilgili bir rehber hazırlayabilirim.
Hocam ben şimdi dediklerinizi tek tek yapmaya başlıyorum. Bir tek şu dsl dosyasını compile etme işlemini yapmadım daha önce hiç. Dediğiniz işlemi yaptıktan sonra oluşturduğum HDD içindeki mac e mi atacağım yoksa daha maci kurmadan hazırlayacağım usb içine mi atılacak bu dosya da? Wifi için Asus n10 usb adaptor aldım. Onu deneyeceğim inşallah işe yarar. İlginiz için de tekrar teşekkür ederim hocam

Hocam şu usb olmadan boot etme işlemini siz nasıl yaptınız? multibeast mi kullandınız? O kısımı adım adım anlatmanız mümkün mü acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı