Lenovo z50 El Capitan yerine Mavericks Kurma

efi içindeki clover klasöründeki drivers32UEFI klasörünün fotosunu atabilir misiniz?
Hocam boot0af hatası yüzünden format atmak zorunda kaldım. Bu kaçıncı formatım bilmiyorum. Şuan windows kuruyorum. Yeni mac kurunca fotoğrafı atabilirim. Sizden ricam, adım adım anlatmanız.. Biliyorum zahmetli bir şey istiyorum ama muhtemelen çok saçma sapan bir yerde hata yapıyorum.

Hocam bir de bu boot0af hatasından kurtuluş yok mu? Bir kere çıkınca windowsu açamıyorum bir daha. Neden çıktığı hakkında da bir fikrim yok.

İlk defa ekran kartımı bile tanıdı 1536 mb olarak gördü (sayenizde teşekkürler) ama şu boot işini bir türlü çözemedm.

Hocam şimdi bende el capitan dosyası bar raw uzantılı. Bunu sıfırdan usb'ye yazdıracağım. Sonra usb'de gerekli klasörler oluşuyor. Bu klasörlerde efı/clover da var. Sizin cloverınızı mac kurmadan windows ortamında usb'de efı'nın içine atsam ve direk o clover ile kurulum yapsam olmaz mı?

Paragon ile disk bölerken apple hfs formatında 100GBlık bir disk oluşturuyorum. Adına da elcapitanHDD diyorum. Maci kurarken disk seçiminde de burayı seçiyorum ve kuruyorum. Kurduktan sonra mac masaüstümde efi sürücüsü oluşuyor ve elxapitanhdd de oluşuyor. Ben de efı'nın içindeki clover ve boot klasörlerni elcapitanhdd'nin içine yapıştırıyorum. Fakat olmuyor. İlk hackintosh kurulumumda yanlışlıkla yapmıştım. Bilgisayar açılırken clover menüsünde optionstan ayrı olarak boot optioms gibi bir seçenek çıkmıştı ama şimdi ne yapsam yapamıuorum o işi..

Teamviewer kurabilirim eve gidince. Şöyle anlatabilirm. Elimde bir usb bellek var 16gb.
Win32 disk imager ile el capitan raw dosyamı bu belleğe yazıyorum. Öncesinde tabi apple hfs diskimi hazırlamış durumdayım. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp usb'den boot ediyorum. İnject intel seçeceğini kaldırıp cloverdan kurulumu başlatıyorum. Kurulumu da paragon ile oluşturduğum elcapitan bölümüne yapıyorum. Masaüstü sorunsuz şekilde karşıma geliyor. Masaüstümde usb'mi içeren EFI sürücüsü ve elcapitan adlı bir sürücüm oluşuyor. Elcapitan klasörümde efi boot ya da clover adında hiçbirşey yok. Sadece belgeler falan var. Ben sizin clover klasörürünüzü masaüstündeki EFI içindeki efı/clover ile değiştiriyorum. Sonra buradaki efi'yi kopyalayıp elcapitan klasörüne yapıştırıyorum. Sanırım hata tam olarak burda bir yerde meydana geliyor.

Bağlanabilirim. Doğru yer bilgisayarın efi'sinin kurulu olduğu bölüm.OS X'in kurulu olduğu bölüm değil.
Hocam kurulumu yaptıktan sonra boot seçenekler ile bilgisayarı başlatınca hem benim flash bellek hem de efi yazan bir seçenek çıkıyor. Orayla mı başlatacağım acaba? O zaman ben şu asus n10 usb nin driverını bulmaya çalışayım internet bağlantısını halledeyim. Laptoplarımız aynı ama benim wifi için intel demişlerdi bu forumda o yüzden harici usb aldım

Benimki de ıntel olduğu için destekleniyor o yüzden ben de android cihaz ile kablo yardımıyla bağlanıyorum. Bir kaç gün içinde de yeni bir wi-fi kartı getirtireceğim çinden.Benim boot menümde Clover start ile başlayan seçenek ile boot ediyorum.

Benimki de ıntel olduğu için destekleniyor o yüzden ben de android cihaz ile kablo yardımıyla bağlanıyorum. Bir kaç gün içinde de yeni bir wi-fi kartı getirtireceğim çinden.Benim boot menümde Clover start ile başlayan seçenek ile boot ediyorum.
İphone cihazlarda işe yarıyorsa ben de öyle bağlanabilirm süper fikir hocam:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı