Lens mi, gözlük mü?

Gözlük daha mantıklı bence biraz da alıştıktan sonra hiç sıkıntı olmuyor, ek olarak hafif bir çerçeve tercih edin daha rahat oluyor.
Ne yazık ki alışamıyorum... Sadece zar zor amfi derslerinde takıyorum
Sakın lens deneme işkenceden farksız gözlük daha iyi.
Neden bu işkence olarak söylüyorsunuz merak ettim
Yaklaşık iki ay önce kontrole gittim ve lens istediğimi belirttim. Aldığım aylık lenslerden midir bilmiyorum fakat ne zaman taksam hafif astigmatlı gibi görüyorum ve bu geçmiyor. Gözlük taktığımda ise hiçbir sıkıntı yok. Ancak lensin rahatlığı gerçekten muazzam, gözünde hiçbir şey hissetmiyorsun sonuçta :) Bakımı da o kadar zor değil bence. Evde gözlük, dışarıda lens kullanıyorum, bütçene aykırı olmayacaksa eğer, sen de öyle yapabilirsin.
Rahatlık çok ama çok güzel bir yönü zaten, hani sabah derse giderken tak akşam çıkar. Bu lensler miyop için olursa yakın şeylere bakarken bulanık yapabiliyormuş onu da düşündüm gözlük mü olsa diye bilemedim.

Ne yazık ki alışamıyorum... Sadece zar zor amfi derslerinde takıyorum

Neden bu işkence olarak söylüyorsunuz merak ettim

Rahatlık çok ama çok güzel bir yönü zaten, hani sabah derse giderken tak akşam çıkar. Bu lensler miyop için olursa yakın şeylere bakarken bulanık yapabiliyormuş onu da düşündüm gözlük mü olsa diye bilemedim.
Küçük ve saydam olduğu için çok kolay kayboluyor ve bir süre sonra gözümü yakmaya başladı.

Küçük ve saydam olduğu için çok kolay kayboluyor ve bir süre sonra gözümü yakmaya başladı.
Gözlük kullan. Eğer sporla ilgilenmiyorsan gözlük oldukça pratik ve ucuz kalıyor. Ek olarak lens göze zarar verebiliyor.
Kesinlikle gözlük. Lensler uzun süreli kullanımda kornea incelmesine neden olabiliyor...
Bu zarar konusu zaten çok büyük bir sıkıntı, o zaman ben gözlük alayım. Hani olmadı lens'ler internette 100 tl 3 aylık ve ayda 1 değişenleri belki onları denerim içimde kalmaz en azından, sonra tutmaz büyük ihtimalle ve gözlüğe devam ederim.

Göz numaralarım 1.5'a kadar çıktı. (Miyop). Uzağı göremiyorum artık böyle yakın 1080P iken uzak 360P. Bazen niye selam vermiyorsun diyorlar görmüyorum diyecek durumdayım. 1 numara gözlüklerim var. Hani onları bile takınca görüntü çok güzel oluyor. Şimdi ise değiştireceğim ama çok arada kaldım, gözlük mü alsam lens mi alsam diye. Hani batması kuruması vs. çok yorum okudukça kafam da karıştı. Bazıları keşke hiç lens kullanmasaydım diyor başlamayın diyor. Sizce ne yapmalıyım? Alırsam 3 aylık, ayda 1 değiştirilenlerden alacağım.
Ben dün maske ve gözlüğün yarattığı görememe problemi yüzünden lense geçtim gayet memnunum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı