Lens zararlı mı?

Makaleler
1
Gözlük kullanıyorum ve lense geçme planım var. Yaklaşık 5 yıldır gözlük takıyorum ve o zamanlar dereceğim 1.50 idi ama şu an çok artmış durumda. Gözlüklü bile iyi göremiyorum o yüzden zaten değiştirecek iken lense geçeyim diyorum ama aklımda sorular var.

-Mesela aylık lens aldım taktım diyelim bununla uyuyabilir miyim? Uyursam gözlerimde sıkıntı olur mu?

-Bakımı zor mu? Yoksa direk tak çıkar mı?

Son olarak da takması zor mu? Geçmeye değer mi ve derecemin 3 üzeri olduğunu düşünüyorum her dereceye lens olur mu?

Teşekkürler.

Ben de aylık lens kullanıyorum. Tak çıkar başlarda zorlar, canını yakar. Ancak zamanla alışırsın. Dışarıda lens evde özellikle pc başında ise gözlük takıyorum. Yatmadan önce çıkarıyorum. Hijyen açısından ultra bir hijyene gerek yok bence. Takıp çıkarmadan önce ellerini yıkasan, kabındaki solüsyonu 1-2 günde bir değiştirsen olur. Birde lens aylık bile olsa 3-4 aya kadar da kullanabilirsin. Çünkü bir günde ortalama 8-10 saat takılı oluyor genelde. Ne zaman gözümü acıtmaya, rahatsızlık vermeye başlarsa çöpe atar yenisini takarım.

Geri
Yukarı