Çözüldü Letgo siparişinin kargo mesajı gelmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana Yurtiçi Kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no.sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır demiş bir de, nasıl sıfırı 650 TL olabilir? İkinci eli 900 TL.

Elinde toplu varmış adıma faturalı garantili olarak geleceğini söyledi ve özellikle teyit edip SS aldım. Büyük bir aptallık yaptım. Nasıl böyle bir şey yaptım aklım almıyor. Hayatımda ilk kez dolandırılacağım sanırsam. Cidden çok üzgünüm.

İstersen artık kötü düşünmeye başladığına dair bir mesaj yaz ve 2-3 saat daha bilgilendirme yapmazsa polise gidip şikayetçi olacağını söyle. Bakalım ne tepki verecek.

Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana yurt içi kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no. Sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Yüz yüze konuşup ürünü ellemeden asla almam ve size de önerim ellemeden almayın ürünleri. Umarım en kısa sürede elinize ulaşır kargonuz.

Ürün satıcısı WhatsApp da işletme hesabı olarak gözüküyor ve çalışma saatlerini de not etmiş. Numarayı normalden aradığımda ulaşılamıyor fakat WhatsApp'dan aradığımda çalıyor diyor. Bu da interneti açık demek. Cidden ne yapacağımı bilmiyorum. Bekledikçe batıyor muyum yoksa beklemek daha sağlıklı olanı mı bilmiyorum.

Ürün satıcısı WhatsApp da işletme hesabı olarak gözüküyor ve çalışma saatlerini de not etmiş. Numarayı normalden aradığımda ulaşılamıyor fakat WhatsApp'dan aradığımda çalıyor diyor. Bu da interneti açık demek. Cidden ne yapacağımı bilmiyorum. Bekledikçe batıyor muyum yoksa beklemek daha sağlıklı olanı mı bilmiyorum.

Herkes işletme hesabını kolayca açabiliyor, tavsiyem @Görk ün de dediği gibi endişelendiğinizi söyleyin bakalım ne diyecek.

İstersen artık kötü düşünmeye başladığına dair bir mesaj yaz ve 2-3 saat daha bilgilendirme yapmazsa polise gidip şikayetçi olacağını söyle. Bakalım ne tepki verecek.

Hocam bunu gerçekten yapabilirim kısıtlama da karakola gitmeye müsaade var mı bir bilginiz var mı?

Hocam bunu gerçekten yapabilirim kısıtlama da karakola gitmeye müsaade var mı bir bilginiz var mı?

Tabi ki var. Herhangi bir çevirmede polise karakola gidip dolandırıcılıktan şikayetçi olmaya gittiğinizi söyleyin. Hiçbir sıkıntı olmaz.

Hocam sakinleşelim ilk olarak. Adamın verdiği kargo numarasında böyle bir kargo yok diyebilirler. Sisteme daha işlenmemiş olabilir. Siz arkadaşa böyle söyleyin aradım kargoyu yok öyle bir kargo diyorlar falan diyin.

Arkadaşlar ilan uzaklığı 700 ve 900 metre arasında değişiyor. Bu ilan sahibinin telefonunun uzaklığı mı oluyor?
Hocam sakinleşelim ilk olarak. Adamın verdiği kargo numarasında böyle bir kargo yok diyebilirler. Sisteme daha işlenmemiş olabilir. Siz arkadaşa böyle söyleyin aradım kargoyu yok öyle bir kargo diyorlar falan deyin.

Hocam başta gayet sakindim. Fakat salı sabahı kargoya verilen ürün şehir içinde bugün elime gelmez mi sizce?

Suç sende. Letgo'yu suçlama. Letgo bas bas bağırarak "Ürünü görmeden teslim almayın." yazıyor.

Paran gitti büyük ihtimalle satıcı güvenilir gelmedi bana.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı