Çözüldü Letgo siparişinin kargo mesajı gelmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana Yurtiçi Kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no.sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda yazdı banka bilgilerini.
Başka istediğiniz bir şey?

Fotoyu silebilirsiniz. Benden finans üzerinden istemişti sizden de yapı kredi üzerinden istemiş. Bilemiyorum şirketler böyle çoklu hesaplardan talep yapıyor mu fakat farklı bankadan istiyor. İsim aynı.

Sülün Osman anlatıyor.
On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız ve dükkan kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan.

Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın. Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkanı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri.

Burdaki letgo satıcısı Sülün Osman, sizde bilezikleri ucuza kapıp havadan para kazanacağını zanneden mağdur olmuşsunuz. Geçmis olsun. 600 liraya GTX950 alamayacağınız en azından öğrenmiş oldunuz.

Sülün Osman anlatıyor.
On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız ve dükkan kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan.

Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın. Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkanı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri.

Buradaki Letgo satıcısı Sülün Osman, sizde bilezikleri ucuza kapıp havadan para kazanacağını zanneden mağdur olmuşsunuz. Geçmis olsun. 600 liraya GTX950 alamayacağınız en azından öğrenmiş oldunuz.

Hala bir umudum var çünkü satıcı arkadaş parayı göndermeden bayramdan sonra dükkanı açınca hepsi bitmezse gelip elden satın alırsınız demiş her ihtimali göz önünde bulundurmak istiyorum. 600 liraya GTX 950 aslında o kadar da imkansız değil çünkü öncesinde 550 TL'ye RX 460 için anlaşmıştım başka biri ile. Biri benden önce davranıp ürünü satın almış ve bende buna yöneldim. İnanın çok büyük aptallık yaptığımı biliyorum. Piyasadan da gayet haberdarım ve neyin ne kadar edeceğini az çok biliyorum. Tamamiyle fevri davranmak bu. Ha olurda kartın kendisi ya da param geri gelir bu saatten sonra da kolay kolay elden teslim almadığım sürece ikinci el işine girişmem. Bu şekilde tonla ürün aldım saolsunlar hepsi iyi niyetli temiz insanlardı. İlk kez şaibeli birine denk geldim. Bu da tecrübe kazanmanın bir parçası olsun diyelim.

Hala bir umudum var çünkü satıcı arkadaş parayı göndermeden bayramdan sonra dükkanı açınca hepsi bitmezse gelip elden satın alırsınız demiş her ihtimali göz önünde bulundurmak istiyorum. 600 liraya GTX 950 aslında o kadar da imkansız değil çünkü öncesinde 550 TL'ye RX 460 için anlaşmıştım başka biri ile. Biri benden önce davranıp ürünü satın almış ve bende buna yöneldim. İnanın çok büyük aptallık yaptığımı biliyorum. Piyasadan da gayet haberdarım ve neyin ne kadar edeceğini az çok biliyorum. Tamamiyle fevri davranmak bu. Ha olurda kartın kendisi ya da param geri gelir bu saatten sonra da kolay kolay elden teslim almadığım sürece ikinci el işine girişmem. Bu şekilde tonla ürün aldım saolsunlar hepsi iyi niyetli temiz insanlardı. İlk kez şaibeli birine denk geldim. Bu da tecrübe kazanmanın bir parçası olsun diyelim.
Satıcı cevap vermedi mi şu ana kadar

Satıcı cevap vermedi mi şu ana kadar

Kendisi sadece iki iş günü içinde elinize ulaşmazsa para iadesi yapalım dedi. Bekliyorum öylece fakat bir korkum vs kalmadı. Dolandırıldıysam kendi aptallığıma. Dolandırılmadıysam da giderim paranın bir kısmını ihtiyacı olan birine veririm en azından içim huzura erer.

Mesajlarınıza cevap
Kendisi sadece iki iş günü içinde elinize ulaşmazsa para iadesi yapalım dedi. Bekliyorum öylece fakat bir korkum vs kalmadı. Dolandırıldıysam kendi aptallığıma. Dolandırılmadıysam da giderim paranın bir kısmını ihtiyacı olan birine veririm en azından içim huzura erer.
Hocam takip no isteyin.

Hocam benzer şeyi yaşadım 3 sene önce. 1050 Ti almıştım ama ne kargo vardı ne numara, geçiştiriyordu beni. Başka hesaptan 1050 Ti için mesaj atmıştım " hala satılık mı? " diye evet satılık demişti. Anlaşılan, olmayan ekran kartı ile insanlardan para topluyordu kimse de 250 lira için polisle uğraşmayacaktı çünkü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı