Çözüldü Letgo siparişinin kargo mesajı gelmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana Yurtiçi Kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no.sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benzer şeyi yaşadım 3 sene önce. 1050 Ti almıştım ama ne kargo vardı ne numara, geçiştiriyordu beni. Başka hesaptan 1050 Ti için mesaj atmıştım " hala satılık mı? " diye evet satılık demişti. Anlaşılan, olmayan ekran kartı ile insanlardan para topluyordu kimse de 250 lira için polisle uğraşmayacaktı çünkü.

İsterse 50 TL olsun bence uğraşılmalı bugün sizden 250 alan yarın başkasından 25 bin almak için işe girişir bu işin içinde olan herkesin de...

Hocam ben 620 liraya çok iyi durumda GTX 770 aldım, fiyat imkansız değil. GTX 770 bayağı bir daha güçlü bir kart. Fiyat fazlalığını da döneme verirsek gerçek olma ihtimali var. Fakat daha pahalıya da satsa satacakken niye ucuza satıyor, bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum. Acele etmeyin, adamı dolandırıcılıkla falan suçlamayın. Zaten dolandırıcıysa yapacağınız işlemi 1 ay sonra da yaparsınız, değilse erkenden suç duyurusunda bulunursanız rezil olduğunuzla kalırsınız, adam da sizi iftaradan şikayet edebilir üstüne karttan da olursunuz. Sakinleşin. Ufak bir para. Kaybedilince açlıktan ölmeyecekseniz başka işlerle ilgilenin. Acele etmenizin hiçbir anlamı yok, olan olmuş para gitmiş zaten. İlla bir şey yapmak istiyorsanız adamdan kibarca telefon numarasını alın. Hat bireye kayıtlı olduğu için o yeterli bir takip aracı olur ileride. Telefonunu vermiyorsa o zaman şüphelenmeye başlayabilirsiniz maalesef. Vermesi gerekmekte.

Hocam ben 620 liraya çok iyi durumda GTX 770 aldım, fiyat imkansız değil. GTX 770 bayağı bir daha güçlü bir kart. Fiyat fazlalığını da döneme verirsek gerçek olma ihtimali var. Fakat daha pahalıya da satsa satacakken niye ucuza satıyor, bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum. Acele etmeyin, adamı dolandırıcılıkla falan suçlamayın. Zaten dolandırıcıysa yapacağınız işlemi 1 ay sonra da yaparsınız, değilse erkenden suç duyurusunda bulunursanız rezil olduğunuzla kalırsınız, adam da sizi iftaradan şikayet edebilir üstüne karttan da olursunuz. Sakinleşin. Ufak bir para. Kaybedilince açlıktan ölmeyecekseniz başka işlerle ilgilenin. Acele etmenizin hiçbir anlamı yok, olan olmuş para gitmiş zaten. İlla bir şey yapmak istiyorsanız adamdan kibarca telefon numarasını alın. Hat bireye kayıtlı olduğu için o yeterli bir takip aracı olur ileride. Telefonunu vermiyorsa o zaman şüphelenmeye başlayabilirsiniz maalesef. Vermesi gerekmekte.
Dükkan telefonu numarasını verdi kendisi. Kişisel numarayı hiç karıştırmadı bile.

Dükkan telefonu numarasını verdi kendisi. Kişisel numarayı hiç karıştırmadı bile.

Hakkıdır ona bir şey diymezsiniz. Çoluğuyla çocuğuyla vakit geçirirken telefonla aranmaktan nefret eder bazı insanlar. Elinizde bir telefon varsa bu bile iyidir, endişelenmeyin olacağına varır. Şu an beklemek yapacağınız tek şey.

Başka bir hesaptan kendisiyle iletişime geçtim ve kartın İstanbul'dan yola çıktığını söyledi. Uygulama konumu ise Ankara olarak gözüküyor. Sordum sebebini bana kapalı olduğumuz için tüm şehirlere kargo ile gönderim yapmayı amaçlıyoruz dedi. Adres bilgilerini vs. aldım. Sıktıntı olan kargonun adıma kayıtlı hiçbir kargo olmadığını söylemesi. Yoksa inanın kimseyi suçlamayı bende istemem. İnatla kargo takip numarasını istiyorum iade talep ediyorum diğer mesajlara bakıyor benim attıklarıma bakmıyor. Böyle saçma bir iş olamaz cidden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı