Letgo'da dolandırıldık

Yazışmaları, ilan fotoğrafı ve dokont ile birlikte şikayette bulunabilirsiniz ama bir sonuç alacağınızı sanmıyorum. Yüzyüze alışveriş tercih edin bundan sonra. Kargo görevlisine de tutanak tutturmadıysanız geçmiş olsun zaten, ispat edemezsiniz dolandırıldığınızı.

Satıcıyı iyi tanımalısınız ki o size kaliteli ürün satsın.
Yok ya? Niye? Dürüstlük herkeste standart olması gereken bir şey. Olmayanların hapislerde çürümesi, hatta Gulag'a yollanması lazım.

İade işlemi gerçekleştirmez ise dava açacağınız söyleyin.TC Kimlik numarasının da elinizde olduğu bilgisini ekleyin.

Yazışmaları, ilan fotoğrafı ve dokont ile birlikte şikayette bulunabilirsiniz ama bir sonuç alacağınızı sanmıyorum. Yüz yüze alışveriş tercih edin bundan sonra. Kargo görevlisine de tutanak tutturmadıysanız geçmiş olsun zaten, ispat edemezsiniz dolandırıldığınızı.

Kapıda ödemeli bir şey değildi neyin tutanağını tutturayım ki kargocuya?

Hiçbir şekilde sonuçlanamaz mı yani?
2000 TL çöp mü oldu?

Bu şekilde evet. Kargocu ile beraber kutuyu açsaydın içerisinden iki adet hard disk çıktığını not alırdı, sen de kargoyu kabul etmeyince geri giderdi. Hem şikayet hem de para iadesi için elinde kanıtın olurdu. Şu anda böyle bir durumun yok "ben işlemci ve ekran kartı gönderdim saklamış yalan söylüyor" dediğinde kim kanıtlayacak?

Satıcıyı iyi tanımalısınız ki o size kaliteli ürün satsın.
Her türlü git savcılığa. Dosya açılsın. Dava görülsün. Benim bisikleti çalan hırsız ceza aldı. Ama en güzeli mhakeme sürünmesi idi.
Bu şekilde evet. Kargocu ile beraber kutuyu açsaydın içerisinden iki adet hard disk çıktığını not alırdı, sen de kargoyu kabul etmeyince geri giderdi. Hem şikayet hem de para iadesi için elinde kanıtın olurdu. Şu anda böyle bir durumun yok "ben işlemci ve ekran kartı gönderdim saklamış yalan söylüyor" dediğinde kim kanıtlayacak?
Çok basit, savcı kargodan kamera kayıtlarını isteyecek 😎

Geri
Yukarı