LG 24GN650-B monitörü yorumum

Ben 10 yıllık TN monitörden geçtiğim için farkedemedim galiba. 🙂
TN'den VA'ya geçince ben de çok şaşırmıştım, renkleri görebiliyorum diye sevinmiştim. Ama bu IPS panele bakınca ve yan yana koyup test edince şok oldum resmen. Renkler ciddi derecede iyi ve 144hz'nin akıcılığıyla çok güzel bir deneyim. Aynı fiyat bandında daha iyi monitörler vardır elbet ama bu model tasarım olarak da çok hoşuma gidiyor.
Şu anlık BF5'e girince HDR'ı otomatik olarak açıyor monitör ve ayarlardan kapatamıyorum, buna benzer bir şey yaşayan varsa bilgilendirirse çok iyi olur. Gamer 1'de kullandığım için mi böyle acaba? Diğer modları denemedim tüm ayarları bu modda yaptığım için.

TN'den VA'ya geçince ben de çok şaşırmıştım, renkleri görebiliyorum diye sevinmiştim. Ama bu IPS panele bakınca ve yan yana koyup test edince şok oldum resmen. Renkler ciddi derecede iyi ve 144Hz'nin akıcılığıyla çok güzel bir deneyim. Aynı fiyat bandında daha iyi monitörler vardır elbet ama bu model tasarım olarak da çok hoşuma gidiyor.
Şu anlık BF5'e girince HDR'ı otomatik olarak açıyor monitör ve ayarlardan kapatamıyorum, buna benzer bir şey yaşayan varsa bilgilendirirse çok iyi olur. Gamer 1'de kullandığım için mi böyle acaba? Diğer modları denemedim tüm ayarları bu modda yaptığım için.

Monitör ayarlarından DP sürümünü 1.2'ye düşürürseniz kapanıyor kendisi ya da Windows görüntü ayarlarından kapatabilirsiniz.

Monitör bende de var memnunum ama HDR özelliğine kanıp almayın arkadaşlar HDR'yi açınca ekran kararıyor nedense renkler daha ölü duruyor nedenini bilmiyorum o yüzden HDR'yi kullanmıyorum.

ŞşBiliyorum yapacağım birazdan.
Arkadaşlar monitörün menüsü ve ufo testi yaptığım video yükledim, araştırmalarıma göre çoğu monitörde ms değeri monitör menüsünde yazmaz monitörün kendi sitesi ve faturasında yazar deniliyor fatura ve kendi sitesinde gördüğüm ms değeri gerçek 1ms gtg.
Ayrıca siyah ve beyaz başarısı güzel resimlerde bulanık çıkmışsa yanlış anlamayın.
Video yüklemedi o yüzden dosya.co yaptım linkten bakın.
Merhaba memnun musunuz yeni monitör aldım ghosting sorunundan dolayı iade ettim

Monitörün arkasına şarjlı mini hoparlör takayım diyorum fakat Display Port kablosu ile ses iletilmiyor sanırım?

Hem HDMI hem de DPI kablosunu bağlarsak arkaya?

Bu işi sevmedim :(
Ölü pixel böyle bir şey mi? HepsiBurada direk değişim yapıyor mu yoksa cayma hakkımı mı kullanayım?

Dosya Ekleri

• ff.jpeg
    ff.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 289
Son düzenleme:
Monitörün arkasına şarjlı mini hoparlör takayım diyorum fakat Display Port kablosu ile ses iletilmiyor sanırım?

Ölü pixel böyle bir şey mi? HepsiBurada direk değişim yapıyor mu yoksa cayma hakkımı mı kullanayım?
Evet ölü pixel varmış iade edin.

Hem ölü piksel var hem ciddi anlamda ışık sizdirması var. O ne yaw araba farı gibi 🤔😬😶. Direk iade edin. Aoc 24 G2 nin kronik sorunlari bir de bu makinayi òvüyorlar. Biz az araştırmadik
HB'ya arızayı bildireyim mi yoksa direk cayma hakkını mı kullanayım?
Arızayı bildirin ve cayma hakkım kullanmak istiyorum dersiniz HB cok itiraz etmez. Bir de siz V ile başlayan firmadan magazadan alın neler yaşarsiniz ben yaşadim zar zor kusurlu malı LG Ultragear iade ettim sonunda hem de gününde olmasına rağmen jelatini bile sökülmemisti

Yeni konular

Geri
Yukarı