LG 25 25UM58-P vs ACER K242HLbid

Yer
Rize
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Öncelikle herkese merhabalar. Sistemim için max 750 TL olması şartı ile bir monitör bakıyorum. 2 seçenek arasında kaldım sistemimi hem oyun hem iş (tasarım) hem de dizi izlemek için kullanıyorum sizce bu iki monitörden hangisini almalıyım? Benim için önemli olan monitörün büyüklüğü. 21.5 inch 75Hz 1Ms monitör almak istemiyorum. Bunu belirteyim sonradan önermeyin.

Monitör linkleri:
LG 25 25UM58-P 5Ms IPS Analog Led Monitör Siyah LED LG

ACER K242HLbid 24 LED 5ms DVI HDMI UM.FX3EE.002 LED ACER

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

LG'yi alırsan oyunlarda daha fazla alanı görürsün. Mesela PUBG gibi oyunlarda sana daha fazla alanı gördüğün için avantaj sağlayabilir. İş (Tasarım) amaçlı daha fazla alan gördüğünden daha çok sayfa açabilirsin. IPS panel olduğu için filmlerde sana daha iyi görüntü verir, TN panele göre.

Yalnız bu monitör 16:9 formatında olmadığı için Twitch'te yada Youtube'da yayın açarsan üstlerden görüntü kırpılmış şeklinde görünür. Yayın yaparsın ama 16:9 formatındaki bir monitör gibi görüntüyü veremezsin eğer yayın açma gibi bir düşüncen varsa.

ACER ise daha çok oyun amaçlı bir monitör. Yukarıda yazdıklarımı bu monitörde de yaparsın ama LG biraz daha avantajlı bir monitör. İşine sanki daha çok yarar gibi duruyor.

LG'yi alırsan oyunlarda daha fazla alanı görürsün. Mesela PUBG gibi oyunlarda sana daha fazla alanı gördüğün için avantaj sağlayabilir. İş (Tasarım) amaçlı daha fazla alan gördüğünden daha çok sayfa açabilirsin. IPS panel olduğu için filmlerde sana daha iyi görüntü verir, TN panele göre.

Yalnız bu monitör 16:9 formatında olmadığı için Twitch'te yada Youtube'da yayın açarsan üstlerden görüntü kırpılmış şeklinde görünür. Yayın yaparsın ama 16:9 formatındaki bir monitör gibi görüntüyü veremezsin eğer yayın açma gibi bir düşüncen varsa.

ACER ise daha çok oyun amaçlı bir monitör. Yukarıda yazdıklarımı bu monitörde de yaparsın ama LG biraz daha avantajlı bir monitör. İşine sanki daha çok yarar gibi duruyor.

Çok açıklayıcı olmuş dostum eline sağlık bende bunları duymak istiyordum açıkçası ayın 8'i veya 9'unda iki monitöre de yakından bakacağım yukarıda arkadaşın belirttiği monitör de gayet iyi onu da inceleyeceğim ilgilendiğin için sağol dostum.

Dostum bende boyundan dolayı tedirgin davranıyorum bu yüzden 24 ınch modellere de göz atıyorum.
Geçen gün bir teknoloji marketinde gördüm o monitörü. Size tavsiyem almayın. Cidden boyu kısa. Sıkıntı olur. Evimdeki eski 17 inçlik monitörüm bile daha uzun sanırsam [emoji16] 24 çok daha iyi olacaktır.

Geçen gün bir teknoloji marketinde gördüm o monitörü. Size tavsiyem almayın. Cidden boyu kısa. Sıkıntı olur. Evimdeki eski 17 inçlik monitörüm bile daha uzun sanırsam [emoji16] 24 çok daha iyi olacaktır.
Öyle mi bilgilendirdiğin için çok sağol dostum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı