LG 27" 27GL650F-B Monitör nasıldır?

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel monitör hatta kendim kullanıyorum ama bu fiyata değmez. Samsung monitörlere bakmanızı öneririm. Ben 1300 TL'ye aldım ve çok iyi bu fiyata. Ama 2200 TL etmez.

Güzel monitör hatta kendim kullanıyorum ama bu fiyata değmez. Samsung monitörlere bakmanızı öneririm. Ben 1300 TL'ye aldım ve çok iyi bu fiyata. Ama 2200 TL etmez.
Ben G-Sync özelliğini kullanmak için istiyorum aslında. Şu anda Samsung CFG73 modelinin 24" olanını kullanıyorum zamanında 1400 TL'ye almıştım. Fakat Adaptive Sync açtığım zaman sıkıntı çıkartıyor ve HDR olayını sevdiğim için bu monitörü tercih etmek istedim açıkçası.

Ben G-Sync özelliğini kullanmak için istiyorum aslında. Şu anda Samsung CFG73 modelinin 24" olanını kullanıyorum zamanında 1400 TL'ye almıştım. Fakat Adaptive Sync açtığım zaman sıkıntı çıkartıyor ve HDR olayını sevdiğim için bu monitörü tercih etmek istedim açıkçası.
Monitör fiyatını hak ediyor, ama iyi bir QLED'den geçeceksiniz.
Yani renk olarak IPS'e geçseniz bile daha kötü gelebilir. Tabii HDR vs. de işin içine girince işler karışıyor.

Yani LG fiyatını hak ediyor, ama geçeceğiniz monitör oldukça iyi zaten. İlginç bir tercih olur.
Olay renk değil G-Sync olunca bir şey de diyemiyorum şimdi.

Samsung'u boş verir isek, LG fiyatını hak ediyor. Gayet iyi bir model.

Monitör fiyatını hak ediyor, ama iyi bir QLED'den geçeceksiniz.
Yani renk olarak IPS'e geçseniz bile daha kötü gelebilir. Tabii HDR vs. de işin içine girince işler karışıyor.

Yani LG fiyatını hak ediyor, ama geçeceğiniz monitör oldukça iyi zaten. İlginç bir tercih olur.
Olay renk değil G-Sync olunca bir şey de diyemiyorum şimdi.

Samsung'u boş verir isek, LG fiyatını hak ediyor. Gayet iyi bir model.
Ya şöyle diyeyim hocam çok makul bir fiyata G-Sync ve HDR deneme fırsatım var. Deneyimlemek istedim açıkçası. Samsung hala bende eğer memnun kalmaz isem LG'yi iade ederim. Ama oyunlardaki yırtılma yüzünden V-Sync açıp stuttering yaşıyorum. İkisinden de çok bıktım, ciddi anlamda gözlerimi ağrıtmaya başladılar. Freesync açıyorum bu sefer de ekran dalgalanıyor çünkü uyumluluk sertifikası yok. O yüzden hemn G-Sync hemde HDR deneyimlemek için deneyeceğim. Samsung renk açısından çok güzel bir monitör. QDOT özelliği ile çoğu IPS'den bile daha iyidir. Ama dediğim gibi sıkıntı çektim işte. Denedikten sonra sizi bilgilendireceğim buradan.

Ya şöyle diyeyim hocam çok makul bir fiyata G-SYNC ve HDR deneme fırsatım var. Deneyimlemek istedim açıkçası. Samsung hala bende eğer memnun kalmaz isem LG'yi iade ederim. Ama oyunlardaki yırtılma yüzünden v-sync açıp stuttering yaşıyorum. İkisinden de çok bıktım, ciddi anlamda gözlerimi ağrıtmaya başladılar. FreeSync açıyorum bu sefer de ekran dalgalanıyor çünkü uyumluluk sertifikası yok. O yüzden hemn G-SYNC hem de HDR deneyimlemek için deneyeceğim. Samsung renk açısından çok güzel bir monitör. Qdot özelliği ile çoğu IPS'den bile daha iyidir. Ama dediğim gibi sıkıntı çektim işte. Denedikten sonra sizi bilgilendireceğim buradan.

Üstat aldın mı aldıysan memnun kaldın mı?

Aldım hocam. Yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum. Öncelikle VA ile IPS panelin arasında çok büyük fark var. Özellikle LG'nin IPS panelleri muazzamlar. Film, dizi, oyun her türlü yola geliyorlar. Gecikmesinden dolayı bir sıkıntı yaşamadım, Ghosting hiç göremedim. G-Sync muazzam bir olay bu arada çok akıcı bir deneyim sunuyor oyunlarda ama G-Sync açıkken 1 Ms modu kapalı oluyor. G-Sync kapanırsa 1 Ms modunu açabiliyorsunuz. Ben sürekli G-Sync açık kullanıyorum ve Ghosting hiç yaşamadım. HDR'a gelecek olursak. HDR'ı fena değil. 320 nit parlaklık sunabilen bir monitör sonuçta HDR'dan çok bir şey beklememek lazım. Ama Netflix'in uygulamasında 4K monitör olmadan HDR açmanın bir yolunu buldum ve Queen's Gambit'i HDR olarak izledim. Gayet güzel bir deneyimdi ama oyunlarda kesinlikle önermiyorum. Alınabilir bir monitör memnun kalacağını düşünüyorum.

Aldım hocam. Yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum. Öncelikle VA ile IPS panelin arasında çok büyük fark var. Özellikle LG'nin IPS panelleri muazzamlar. Film, dizi, oyun her türlü yola geliyorlar. Gecikmesinden dolayı bir sıkıntı yaşamadım, Ghosting hiç göremedim. G-Sync muazzam bir olay bu arada çok akıcı bir deneyim sunuyor oyunlarda ama G-Sync açıkken 1 Ms modu kapalı oluyor. G-Sync kapanırsa 1 Ms modunu açabiliyorsunuz. Ben sürekli G-Sync açık kullanıyorum ve Ghosting hiç yaşamadım. HDR'a gelecek olursak. HDR'ı fena değil. 320 nit parlaklık sunabilen bir monitör sonuçta HDR'dan çok bir şey beklememek lazım. Ama Netflix'in uygulamasında 4K monitör olmadan HDR açmanın bir yolunu buldum ve Queen's Gambit'i HDR olarak izledim. Gayet güzel bir deneyimdi ama oyunlarda kesinlikle önermiyorum. Alınabilir bir monitör memnun kalacağını düşünüyorum.
arkadaşım ben vg24vq almıştım berbat bi monitörmüş iade edeceğim sence lg almalımıyım ghosting ve titreme olayı çok canımı sıktı asusda lg de bu var mı yardımcı olabilirmisin test yaptın mı

arkadaşım ben vg24vq almıştım berbat bi monitörmüş iade edeceğim sence lg almalımıyım ghosting ve titreme olayı çok canımı sıktı asusda lg de bu var mı yardımcı olabilirmisin test yaptın mı
Şimdi şöyle diyeyim. Ben titreme sorunu yüzünden monitör değiştirdim. G-Sync Compatible monitörlerde G-Sync açılınca titreme olayının imkanı yok. Varsa da monitör arızalıdır hocam. Ghosting olayı da deneyimle alakalı bir şey. Ben gerçek 1 MS TN monitörde kullandım hocam. Ghosting bence yok. Varsa da minimum düzeyde. Yani IPS panelde kabul edilebilecek bir değer. Ben memnunum hocam.

Hocam merhaba aynı monitörü bende kullanıyorum Netflix'den hiçbir şekilde HDR görüntü alamadım nasıl çözdünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı