LG G3 2021'de hala kullanılır mı?

Öncelikle belirtmek isterim, bu yazıyı mobilden LG G3 model telefondan yazıyorum.

LG G3 hala, 2021'de kullanılır mı?

Direkt konuya telefonu yeni alacak arkadaşlara seslenerek başlıyorum. Öncelikle telefon oyunlarda çok ısınıyor. 2021'de mobil oyun optimizasyonu kötü olan birçok oyun var. Bu telefonla oyun oynayacaksanız fazla bir beklenti içerisine girmeyin. Ağır olarak sadece Call of Duty Mobile oynadım. Son güncelleme ile telefon oynatmamaya başladı.

Şimdi hala kullanan ve performansından memnun olmayanlar için birkaç tavsiye vereceğim.

• Telefon 4.5G olmuyorsa 2 çözüm yolu var. Birincisi telefonun gizli menüsüne girip ordan 4.5G yapmak. İkincisi telefona LG'nin yayınlamış olduğu orijinal Android 6 ROM'unu yüklemek.

• Isınma problemini çözmenin en sağlıklı yolu telefonu Android 6 yapmaktır. LG'nin yayınladığı orijinal Android 6 sürümünde telefon daha optimize ve daha az ısınır hale geldi. Bir diğer yolu anakartı açıp üstüne alüminyum folyo koymak ama bence bu yöntem hiç güvenilir değil. Yapmanızı tavsiye etmiyorum.

• Kendi kendine yeniden başlama sorunu, bu sorunu çözmenin yolu telefonu LG'nin yayınladığı orijinal Android 6 sürümüne yükseltmektir. Bu sürüme yükseltmek birçok sorunu çözecektir. İnternetteki birçok kaynak bataryadan kaynaklandığını söylüyor ama ben telefonu Android 6 yaptığımdan beri hiç yaşamadım.

• Parlaklığı full açamama sorunu açıkçası bu bir sorun değil. Bu telefonun aldığı bir önlem. Telefon çok ısınınca ekranın daha çok ısınıp bozulmasını önlemek için parlaklığı kısıtlar.

• Performans düşüklüğünün çözümü de basit, telefonu LG'nin yayınladığı orijinal Android 6 sürümüne yükseltmek.

Küçük bir tavsiye vereceğim. Eğer telefonun kamerası veya arkadaki tuşları çalışmıyorsa telefonun içi çok tozlanmıştır. Bu tozlar ayrıca kamerayı bulanık yapar. Tozları temizlemek ısınmayı bir miktar azaltır.

Son söze geldik. Bu yazıyı telefondan yazdığım için fazla detaya inemedim. Örnek olarak resimli anlatım. Gizli menüye nasıl girilir vb. yanlışım olduysa affedin, umarım yardımcı olmuşumdur. Bir beğeniyi çok görmeyin lütfen.

Hocam yazı aydınlatma metni gibi olmuş doğrusu ama ben aydınlanmayı G4 modeli yandığı zaman yaşamıştım. Herhangi bir modelini bedava verseler yine de kullanmam. Yazı için teşekkürler.

Hocam yazı aydınlatma metni gibi olmuş doğrusu ama ben aydınlanmayı G4 modeli yandığı zaman yaşamıştım. Herhangi bir modelini bedava verseler yine de kullanmam. Yazı için teşekkürler.

Aslında telefonları güzel. Ama çok fazla kronik sorunları oluyor. Ben maddi durumum yüzünden 2. el olarak bu telefonu aldım. Kullandığım süre boyunca deneyimlerimi paylaştım. :D

Aslında telefonları güzel. Ama çok fazla kronik sorunları oluyor. Ben maddi durumum yüzünden 2. el olarak bu telefonu aldım. Kullandığım süre boyunca deneyimlerimi paylaştım. :D
Anladım hocam. Zamanına göre çok güzel telefonlardı. Deri arka kapak, kamera vs. Ben de severek kullanıyordum ama 6 ay sürdü. 🙂

Şu an almayı önerir misiniz? 300TL'ye alacağım. Çok oyun oynamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an almayı önerir misiniz? 300TL'ye alacağım. Çok oyun oynamam.

Günlük kullanımda ideal bir performans veriyor. Bende 300TL vererek almıştım. Ama maddi durum varsa başka model deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı