LG G3 ısınma sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Beyler kuzenim G3'ünün çok ısındığını, bu durumda da telefonun parlaklığını açamadığını söyledi. Bununla ilgili bana yardımcı olabilcek biri varmı? Telefonda mı sorun var yoksa her G3'de olağan bir durum mu ? (Son güncelleştirmeler yapılmıştır.)

Sorun bu şekilde;

10602666_276168732588724_489773814_n.jpg

Sıradan bir insanı rahatsız edebilecek kadar ısındığı doğrudur. Telefonda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum, forumda da sıkça konusu açılıyor.

Batarya sıcaklığı 42, işlemci sıcaklığı ise 60 derece civarlarında ise sıkıntı yok demektir.
Çoğu kullanıcı sıcaklıktan dolayı şikayetçi zaten.
İçerisinde o kadar yüklü donanımlar varken ısınması pek de anormal değil aslında :)

Gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatmayı deneyebilirsiniz.

Sıradan bir insanı rahatsız edebilecek kadar ısındığı doğrudur. Telefonda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum, forumda da sıkça konusu açılıyor.

Batarya sıcaklığı 42, işlemci sıcaklığı ise 60 derece civarlarında ise sıkıntı yok demektir.
Çoğu kullanıcı sıcaklıktan dolayı şikayetçi zaten.
İçerisinde o kadar yüklü donanımlar varken ısınması pek de anormal değil aslında :)

Gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatmayı deneyebilirsiniz.
Sıcaklığa nerden bakabiliriz?

4K video çekimi veya uzun süre oyun sonrası yeni amiral gemisi telefonlarda olağan bir hale geldi. Telefon üreticileri bir önceki bayrak gemisi telefon ile bir sonraki bayrak gemisi telefonu pek farklı kılamayınca hız aşırtılmış işlemci, 4K video kaydı, 2K ekran, lazer algılayıcı, derinlik sensörü gibi farklı şeylere yöneldiler. Bunlar da tabii ki bu kadar küçük kasaya ağır geliyor. Bu sebeple ısınması doğal.

Pil sıcaklığına bakmak için:
Pil - Battery - Google Play'de Android Uygulamaları
Veya
CPU-Z - Google Play'de Android Uygulamaları

Peki bu parlaklığı yükseltememe sorununu nasıl çözebiliriz?

Çok özür dileyerek bir bilgi daha eklemek istiyorum. Telefonun sıcaklığı yüksekken ekranda hafif dalgalanmalar oluyormuş. Dalgalanmadan kastım parlaklık gidip geliyor manasında.

Çok özür dileyerek bir bilgi daha eklemek istiyorum. Telefonun sıcaklığı yüksekken ekranda hafif dalgalanmalar oluyormuş. Dalgalanmadan kastım parlaklık gidip geliyor manasında.

Telefonu o kadar detaylı inceleme fırsatım olmadı. Sıcaklık değişimi esnasından belki parlaklığın aniden artma, azalma durumu olabilir.

Telefonu o kadar detaylı inceleme fırsatım olmadı. Sıcaklık değişimi esnasından belki parlaklığın aniden artma, azalma durumu olabilir.
Konuya açıklık getireyim.
Maalesef böyle bir durum söz konusu değil.
Telefon ısınmaya başlarsa parlaklık düzeyini 90 80 75 civarlarına indirir ancak yükseltmez. 70'e düştükten sonra telefon soğusa bile tekrar yükselmez, yine 70'de kalır. Gerekirse tekrar kullanıcı yükseltir.

Yani parlaklığın azalıp çoğalması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Konuya açıklık getireyim.
Maalesef böyle bir durum söz konusu değil.
Telefon ısınmaya başlarsa parlaklık düzeyini 90 80 75 civarlarına indirir ancak yükseltmez. 70'e düştükten sonra telefon soğusa bile tekrar yükselmez, yine 70'de kalır. Gerekirse tekrar kullanıcı yükseltir.

Yani parlaklığın azalıp çoğalması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Telefonu uzun süreli kullanmadığım için detaylı bilgim yok ki zaten ihtimal olarak belirtmiştim.. Hatayı düzelttiğin için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı