LG G4 vs Note 4

hakan imat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, artık telefon değiştirmemin zamanı geldi. Bu 2 telefondan birini almaya karar verdim. Birkaç artı eksi maddeleri var aklımda, parmak izi okuyucu, hızlı şarj, kalp sensörü gibi özellikler var. LG G4'de ise mükemmel bir kamera, mükemmel bir selfie kamerası mevcut. Ben bir S3 mini kullanıcıyım illet getirdi artık. Peki Note 4'deki Touchwiz sıkıntılı mı, kasma, donma yaşatacağından korkuyorum. Sizce hangi telefonu almalıyım nedenleriyle söyler misiniz ?

Note 4 kullanıyorum, kasma veya donma gibi bir durum yok. Pil süresi de muazzam. Saydıklarına ek olarak kalem artısı da mevcut.

NOTE 4'de bulunan Touchwiz yeni bir arayüz bu yüzden telefon gayet hızlı ve performanslı. Kasma, donma kolay kolay yaşanmıyor. Eğer kalem kullanmayı seviyorsanız NOTE 4 alın. Kalem ile işiniz olmazsa G4 alın. NOTE 4'de gayet güzel bir kamerası var, ön kamera da gayet iyi. Ayrıca son olarak CPU, GPU ve batarya olarak NOTE 4 daha iyi.

Note 4 kullanma deneyimim oldu gayet güzel, performanslı bir telefon olduğunu düşünüyorum. Kamera kalitesi de gerçekten güzeldi. Hele 2k ekranda ki o renk doygunluğu, ekranın hassaslığı gerçekten parasını hak eden bir cihaz. Valla ben kullandığım süre boyunca ram kullanımı cihazda yüksek olmasına rağmen herhangi bir kasma, uygulamalar arası geçişte sıkıntı yaşamadım. Lg G4 içinde iyi bir telefon deniyor kamerası, donanımı fena değil fakat işte o övündükleri pro modu olayı falan biraz havada kalıyor. Sonuçta telefon ile fotoğraf çekerken perde hızını, diyafram, isoyla uğraşmayı kimse istemez gerçi otomatik modu da var ama bu konuda Note 4 daha başarılı gibi. Ama tasarım bakımından G4 alır gibi bana göre. İkisini de bir teknoloji marketinde görüp dokunup kullanmanda fayda var yinede.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı