LGA 2011-3 Haswell-E Serisi - X99 Yonga seti

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Var olan X79 (LGA 2011) platformu yerine gelecek olan seridir. LGA 2011-3 soketli Haswell-E Serisi, DDR4 desteği sunacak ve gerçek anlamda bir enthusiast, yani performans tutkunu platformu olacak. Platformun yonga seti X99 olacak. Platform maalesef 2014'ün ikinci yarısında çıkacak fakat Intel ilk defa 8 çekirdekli işlemcilerini bu seriyle piyasaya sürecek. İşlemciler 22nm olacak.

Haydaa. Yok arkadaş yok yav Haswell çıktı dedik şimdide başımıza bu çıktı. Şimdide 2014'ümü bekleyeceğim :( Döşüycem dinamiti intel'in binasına.

Yav bu ne zaman standarta girer ? Yani standart dediğim bu DDR3 sabit bir şekilde ilerken (Haswell çıkmadan önce) hep aynı sistemleri öneriyoduk. Bu DDR4 çıkınca gene standarta girecekmiyiz yani DDR4 sistemleri önericekmiyiz DDR5 çıkana kadar ? Ondan sonra yeni seri işlemci kaç senede bir çıkar ?

Haydaa. Yok arkadaş yok yav Haswell çıktı dedik şimdide başımıza bu çıktı. Şimdide 2014'ümü bekleyeceğim :( Döşüycem dinamiti intel'in binasına.

Yav bu ne zaman standarta girer ? Yani standart dediğim bu DDR3 sabit bir şekilde ilerken (Haswell çıkmadan önce) hep aynı sistemleri öneriyoduk. Bu DDR4 çıkınca gene standarta girecekmiyiz yani DDR4 sistemleri önericekmiyiz DDR5 çıkana kadar ? Ondan sonra yeni seri işlemci kaç senede bir çıkar ?
Bi çıksın hele sonra duruma göre Standart'a oturur zaten.

Ona göre hareket edersen hep yeni işlemci çıkıyor zaten. Ben sadece ekran kartlarında kartımın bir üst modeli çıktı mı bunalıma giriyorum yoksa işlemciler falan beni pek etkilemez o konuda, zaten Haswell işlemciler Ivy Bridge'in çok ta ilerisinde değiller hem fiyat olarak, hem de performans olarak çok az fark var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı