LGA 775 soket işlemci önerisi

Arkadaşlar, ben bu anakart için Quad işlemci desteği olarak fazla seçenek göremedim. @baran_basaran hocam atmış.

Arkadaşlar, ben bu anakart için Quad işlemci desteği olarak fazla seçenek göremedim. @baran_basaran hocam atmış.

Ben zaten Anakart'ın değiştirilmesinden yanayım 4 GB RAM desteği var ve DDR2, 8 GB destekleyen ve DDR3 olan bir model almak çok daha iyi olacaktır.

Anakart: MSI G41M combo (comboda 4 DIMM var tavsiye ederim)
CPU: E8600 (pek tavsiye etmem) veya Q9400
GPU: 750 Ti (darbogaz yapayacaktır)
RAM: DDR3 1600 MHz 4x2GB = 8 GB
Storage: 1 TB + 8 GB cache 5200 RPM melez (istege göre tabii) 850 EVO SSD

Olacaktır saygılarımla

PC delisi.

Tabii biraz pahalı olacaktır DDR4 tavsiyem degil en arıza yapan nesil su an DDR4 ve DDR5 şu anda alınabilecek en iyi DDR3 LGA 775 soket anakart bu benim PC biraz eskidir yaklaşık 27 yıllık DDR2 anakart ne kadar yavaş olsa da yıllardır dayanıyor kalite için hızdan feragat etmeniz gerekiyor maalesef.

Sanırım önerimi beyenmediniz hocam size nasıl yardımcı olabilirim :(

Son düzenleme:
Tabii biraz pahalı olacaktır DDR4 tavsiyem degil en arıza yapan nesil su an DDR4 ve DDR5 şu anda alınabilecek en iyi DDR3 LGA 775 soket anakart bu benim PC biraz eskidir yaklaşık 27 yıllık DDR2 anakart ne kadar yavaş olsa da yıllardır dayanıyor kalite için hızdan feragat etmeniz gerekiyor maalesef.

Sanırım önerimi beyenmediniz hocam size nasıl yardımcı olabilirim :(

Dediğiniz şey güncel teknolojinin kötü olduğu bu yüzden bundan 15-20 sene önceki teknolojinin ürünlerinin kullanılması.

Tamam DDR3 olarak çok güzel kartlar bulunabiliyor ancak daha iyi ve daha güncel teknolojilerin arıza yaptığı için önerilmemesi ve eski teknolojiyi önermeniz hoşuma gitmedi açıkçası. DDR5'in de üzerinden 10-20 sene geçsin ben derim hala dayanıyor.

Önemli olan dayanması değil, gücü, sunduğu performans. Ona bakarsak 95'ten kalma Pentium Pro hala dayanıyor ancak olay değil.

Günümüzde sıfırı bile bulunamayan bir teknoloji bu.

Haklısınız güzel parçalar kaliteli parçalar ancak geçerliliği kalmayan parçalar denilebilir artık.

Ayrıca 3 senelik bir konuyu hortlattınız. Bu önerilerinizi güncel açılan 775, 1156 pin işlemci sistem konuları için yapmanızı öneririm.

Konuyu horlattıgımın farkında bile değildim kusura bakmayın.

Güncel teknolojiye sahip anakartlar için ise direkt olarak kalitesiz demek istemedim benim demek istediğim:

Bir anakart firması veya üreticisi sattıgı anakartlar için " planlı eskitme " stratejisini kullanmazsa bir sure sonra o anakartlar bozulmayacak ve müşteri anakart satın almayacaktır bu da sirkete ciddi zararlar verir ve şirketin batmasına bile yol açar o yüzden yeni anakartlarda tüm tümleşik kompanentlerin yanında kontrolcüsü bulunur bu elemanın doğru çalışmadıgını anlayan kontrolcü sistemi tamamen kapatır bu nedenle arıza bulmak cok zor veya neredeyse imkansızdır diyebiliriz ama eski sistemlerde buzzer morsu fan devri vs gibi unsurlarla olası arızaları anlamak çok daha kolaydır ben DDR3'ten yukarısını tercih etmem sebebi ise planlı eskitme ama DDR4 arızaları çözülebilir kaliteli eiemalar kullanılır ve elekronik bilgim gelişirse DDR4 veya 5 fark etmeksizin alırım fakat yeni nesil anakartlar maalesef bu senaryoya çok uzak kalıyor tabii işlem yükü gerektiren sistem istiyorsanız anakart bakımını düzenli bir şekilde yaparsanız DDR4 sizin için iyi bir seçenektir yalaşık 6 yıldır elektronik mekanizmaları araştırıyorum ve karşılaştığım her işten anlayan ve bu işin ustalarının anakartı G41 çipset DDR 3 tür o yüzden şu anda piyasada G41M anakart bulamazsınız hocam umarım yardımcı olabilmişimdir günümüzün gerçekleri böyle yapacak pek bir şey yok maalesef :(

Yeni konular

Geri
Yukarı