LGA 775 soket işlemci önerisi

@SIRINDOSCARF CPU-Z üzerinden bakmıştım, üst mesajda ekran görüntüsü var. Akşam iş çıkışında tekrar kontrol edip buraya yazarım.
@SIRINDOSCARF Revizyon 1.4 doğru mudur? Programlar göstermedi ses kartını söktüm altında gördüm.

Dosya Ekleri

• FE1ECDB1-ED47-4F62-B690-BFAAB0D826D6.png
    FE1ECDB1-ED47-4F62-B690-BFAAB0D826D6.png
    749,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
@SIRINDOSCARF CPU-Z üzerinden bakmıştım, üst mesajda ekran görüntüsü var. Akşam iş çıkışında tekrar kontrol edip buraya yazarım.
@SIRINDOSCARF Revizyon 1.4 doğru mudur? Programlar göstermedi ses kartını söktüm altında gördüm.
BIOS güncellemek sorunlu olabilir, en ufak hatayı affetmez. İstersen önce işlemciyi tak bir dene çalışıyorsa kurcalama. İşi biliyorsan ayrı mesele. Ben anakartımı modlamadım orjinal fabrika çıkışı BIOS kullanıyorum.

@VENGEANCE ANGEL daha önce 775 ve 1155 PIN anakartlarıma BIOS güncellemesi yapmıştım. Dediğinizi bende düşündüm, işlemci geldikten sonra herhangi bir olumsuz durum olmazsa güncellemeyi yapmayı düşünmüyorum. Bu kriz içerisinde ayrıca ölü bir LGA 775 anakart almak istemiyorum :)

BIOS güncellemek sorunlu olabilir, en ufak hatayı affetmez. İstersen önce işlemciyi tak bir dene çalışıyorsa kurcalama. İşi biliyorsan ayrı mesele. Ben anakartımı modlamadım orijinal fabrika çıkışı BIOS kullanıyorum.

Hocam istesenizde istemeseniz de BIOS gerekmekte. Normalde LGA 771 işlemcileri 775'e BIOS desteği üretici tarafından desteği yok. Ama kim buldu bilmiyorum ama Allah ondan razı olsun özellikle İsmail tpchastanesi olmasa zaten şu anda zaten çok bilmiyor olurduk. BIOS modlu halde kuruluyor o yüzden her türlü BIOS kurulmak zorunda kullanacak kişi. Çünkü voltajını kullanım oranlarını vesaire ayaralaymıyor işlemciden ötürü. O yüzden modlama yapılıyor.

Hocam istesenizde istemeseniz de BIOS gerekmekte. Normalde LGA 771 işlemcileri 775'e BIOS desteği üretici tarafından desteği yok. Ama kim buldu bilmiyorum ama Allah ondan razı olsun özellikle İsmail tpchastanesi olmasa zaten şu anda zaten çok bilmiyor olurduk. BIOS modlu halde kuruluyor o yüzden her türlü BIOS kurulmak zorunda kullanacak kişi. Çünkü voltajını kullanım oranlarını vesaire ayaralaymıyor işlemciden ötürü. O yüzden modlama yapılıyor.
Ben işlemcimi kurcalamıyorum, overclock vs. yapmıyorum, fabrika çıkışı X5460 3.16GHz'de kullanıyorum. OC yapacaklar düşünsün.

@393060 E5450 satın aldım, gelmesini bekliyorum.

@SIRINDOSCARF Üstteki arkadaşın dediği gibi önce bir denerim, stabil olmayan bir durum olursa BIOS güncellemesini de yaparım.

@VENGEANCE ANGEL Hocam stok halde kullanacağım, O.C. ihtiyacım henüz yok. LoL dışında da bilgisayarı kullanmıyorum.
İşten anlayan birisiymişsin işte, BIOS'u modlayıp modlamamak senin tercihine kalmış. Madem kurcalamayacaksın uğraşmaya gerek de yok o zaman.

Geri
Yukarı