LGA 775 soket işlemci önerisi

Güncel fiyatları bilmiyorum uzun süredir bakmadım ama benim zamanımda X5460 200 ise Q9400 160 civarına satılıyordu.
Direkt yap uğraşmaya gerek yok. Dediğim gibi bir tool yardımı ile oluyordu yanlışım yoksa bir bak İsmail PC hastanesinden Gigabyte anakart modlu BIOS diye.

Eki Görüntüle 1269271

Eki Görüntüle 1269272

O zaman aldığım sıcaklık SS'leri LoL oynarken kaya kaya oynuyordum. :D

Hocam sizin anakartın modu bence olmamış ya da gerçekten kötü bir soğutucunuz varmış.

Belki modlu olunca gerçekten sıcaklıklar düşecektir. Çünkü OC yapılı halde E7500 ile Max sıcaklığı 72 derece (Xigmatek böyle çirkin büyük fanlı küçük profil bir soğutucu. 90W'a yakın tüketiyordur. Haliyle bence sıcaklıklarınızı kule tipi olmasa belki daha düzgün olacaktı. Ama foxcoon için BIOS mod çok sancılı ama ASUS Gigabyte gibi firmalar işi kolaylaştırdığından onların daha kolay. İstersen bir kodla BIOS'u farkı gör. Belki dediğime hak verirsin. Açıkçası ya X5470 işlemci alacağım ya da i5 11400F i satmaktan vazgeçeceğim. Ki vazgeçecekmiş gibi duruyorum. Ama anakartın değiştireceğim çünkü değmiyor şu an için H510 bu işlemciye. 3 4 ekran kartı takılan anakartlara alacağım B560 veya Z470 anlattı sonra gen 4 NVMe SSD veya gen 3 SSD sonr Windows 7 1 sn GO brr. Aslında gerçekten yapmak isterim. 250 veya 500GB SSD düşünmüyorum. Bakalım bir üniversite ara taatile girsin güzel uğraşacağım.

Düzeltme: Fanlı yerine canlı yazmışım düzelttim hemen.
Dediğim gibi ben stok kullanmaktan yanayım. OC yapmıyorum, voltaj artırmıyorum, anakartım Gigabyte kule tipi soğutucum Foxconn. Ben sadece demek istiyorum ki sıcaklıkta sorun yaşamıyorum, mavi ekranlar çökmeler cart curt yok hiç olmadı. Allah nazarlardan korusun olmasın da zaten, yeni PC alacak durumum yok neyse. Mevzu o yani gerek görmüyorum. İşlemcisini kurcalayacaklar düşünsün ben böyle iyiyim.

Dediğim gibi ben stok kullanmaktan yanayım. OC yapmıyorum, voltaj artırmıyorum, anakartım Gigabyte kule tipi soğutucum Foxconn. Ben sadece demek istiyorum ki sıcaklıkta sorun yaşamıyorum, mavi ekranlar çökmeler cart curt yok hiç olmadı. Allah nazarlardan korusun olmasın da zaten, yeni PC alacak durumum yok neyse. Mevzu o yani gerek görmüyorum. İşlemcisini kurcalayacaklar düşünsün ben böyle iyiyim.

Hocam belki performansı değişmez ama malum elektrik fiyatları arttı. Belki faturayı bir tık düşürebilirsiniz bence.

Ama karar sizin yine de.

Hocam sizin anakartın modu bence olmamış ya da gerçekten kötü bir soğutucunuz varmış.

PF240 vardı o zaman tabii nereden bileyim X54602'ın PF240'ı kaynatıp bozacağını.

BIOS'ta sorun olabilir.

PF240 vardı o zaman tabii nereden bileyim X54602'ın PF240'ı kaynatıp bozacağını.

BIOS'ta sorun olabilir.

O soğutucu ile 130 derece what? Hocam gerçekten afalladım yemin ederim. Sizin işlemci çağ atlamış.
Pompa ve fanları Full devirde kullansaymışsınız bari. Anakartı düşünebiliyorum bile. Anakart haşat olmuştur kesin. O soğutucuyu 130 derece nedir?

O soğutucu ile 130 derece what? Hocam gerçekten afalladım yemin ederim. Sizin işlemci çağ atlamış.

Sonra işlemci değiştirdiğimde anladım soğutucu mevta olmuş. Stok soğutucu çok daha iyi soğutuyordu garantiye yolladım cillop gibi geldi ben de LGA775'ten kurtulmuş oldum herkese kurtulma dileği ile.

SSE4.2 olmadığından az sorun yaşatmadı bana.

Anakart hala sağlam E5700'e 3.6GHz OC'li halde takılıyor kafasına göre şu anda. :D

Sonra işlemci değiştirdiğimde anladım soğutucu mevta olmuş. Stok soğutucu çok daha iyi soğutuyordu garantiye yolladım cillop gibi geldi ben de LGA775'ten kurtulmuş oldum herkese kurtulma dileği ile.

SSE4.2 olmadığın az sorun yaşatmadı bana.

Anakart hala sağlam E5700'e 3.6GHz OC'li halde takılıyor kafasına göre şu anda. :D

Hocam FSB ile upraşmamışsınız bile. O işlemciye o sıcaklığa çıkaracak kadar çalıştıysa zaten o işlemciyi hayli hayli besler o anakart. 240FSB ne ettünğz hocam. Allah bilir çarpanları sabitlemediniz. Hocam ben E5200 ile foxcoon G41 mxe anakartta 280FSB ile çalıştırıyorum voltaj verilmiyor diye. Ama gerçekten siz işlemciyi çok dişükte kullanıyorsunuz. E5800'ün kardeşidir kendisi ve önbelleği küçük olmasına rağmen tutmasanız küçük enişteyi benim E7500'ü tek kalemde harcar. 3.8GHz OC ile kullanıyorum.

Hocam FSB ile upraşmamışsınız bile. O işlemciye o sıcaklığa çıkaracak kadar çalıştıysa zaten o işlemciyi hayli hayli besler o anakart. 240FSB ne ettünğz hocam. Allah bilir çarpanları sabitlemediniz. Hocam ben E5200 ile foxcoon G41 mxe anakartta 280FSB ile çalıştırıyorum voltaj verilmiyor diye. Ama gerçekten siz işlemciyi çok dişükte kullanıyorsunuz. E5800'ün kardeşidir kendisi ve önbelleği küçük olmasına rağmen tutmasanız küçük enişteyi benim E7500'ü tek kalemde harcar. 3.8GHz OC ile kullanıyorum.

Vallahi ASUS G41T-M LX anakart vardı ve süper ayar imkanları sunmuyordu kendisi bu yüzden mecburen düz OC yaptım voltajı bile kendim ayarlayamıyordum seçtiriyordu. :D

Vallahi ASUS G41T-M LX anakart vardı ve süper ayar imkanları sunmuyordu kendisi bu yüzden mecburen düz OC yaptım voltajı bile kendim ayarlayamıyordum seçtiriyordu. :D

Hocam bende o anakart var ne ettünüz. +150mv voltajı verebiliyor SPD ayarı var chipset voltajı RAM voltajı ayarı var hocam.
Tam ismini söylemediniz ama ASUS P5G41T-MLX modeli hocam. O P5 olmadan olmaaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı