LGS 2023'te hayal kırıklığı yaşadım

Kafana fazla takarsan bitersin. Ben üniversite 2'yi Haziran'ın sonunda bitirip staj yapacağım. Üniversitenin sonunda fena patlatıyorlar çocukları bitirme projesi altında. Hayatın pahasına cebelleşiyorsun. Beterin beteri var unutma.

Ben sınava büyük bir ümit heyecanla girerken çıkışta hiç öyle olmadı. Denemelerde istediğim lise tutuyoken LGS'de tutmadı ne diyeceğim yapacağım bilmiyorum. Ailemi hayal kırıklığına uğrattım. Nasıl istediğim liseyi kazanamadım onu düşünüyorum. Arkadaşlarım ile deneme puanlarımız neredeyse aynıyken LGS'de ben onlardan çok geride kaldım. Onlar istediği liseleri kazandılar ben kazanamadım, ne yapacağım bilmiyorum kendi berbat hissediyorum. Yaşadığım ilçede kazanmak istediğim liseden hariç adamakıllı lise yok. Ne yapacağım şimdi hiç bilmiyorum.

Kafana takma çok benim sınav senem koronaya denk geldi bende geride kaldım sınavda. Ama inanki şu an lise 3'üm fen lisesinde arkadaşım var tek fark ne biliyor musun hocalar daha baskıcı bir de arada iyi gezi ve etkinlikler oluyor kafaya takılacak bir şey değil inanki lisede sadece tekrar yapıp az sayıda soru bile çözsen hedefin çok yakındıer. Hayatında başarılar.

Siz yine iyi yapmışsınız benim istediğim lise 380 puanlarda brn denemelerde 390 400 alıyorken LGS'de 350 360 arasında bir puan aldım😕 krndimden utanıyorum bütün emeklerim boşa gitti sanki.

Bence lise farkı büyük bir fark olacak gibi geliyor şimdi ne güzel bakımlı bir Anadolu lisesinde okumak varken kim eski bir okula gitmek isterki😕

Sen hiç kafana takma kardeşim benim ilk LGS kurbanlarıyız biz bende başlarda çok üzülmüştüm çok ağlamıştım ama gerçekten hiç öyle olmuyor ilk 1 ay üzülürsün sonrasında toparlar devam edersin örnek vermem gerekirse o boktan lisede tanıştığım arkadaşımla yazlıkta keyif yapıyorum senin üzülmene değecek bir sınav değil kendini heba etme sen çalıştıktan sonra gerisi boş meslek lisesinden tıpa giden arkadaşlarım var benim kafana takma keyfine bal sağlacakla kal.

Ben sınava büyük bir ümit heyecanla girerken çıkışta hiç öyle olmadı. Denemelerde istediğim lise tutuyoken LGS'de tutmadı ne diyeceğim yapacağım bilmiyorum. Ailemi hayal kırıklığına uğrattım. Nasıl istediğim liseyi kazanamadım onu düşünüyorum. Arkadaşlarım ile deneme puanlarımız neredeyse aynıyken LGS'de ben onlardan çok geride kaldım. Onlar istediği liseleri kazandılar ben kazanamadım, ne yapacağım bilmiyorum kendi berbat hissediyorum. Yaşadığım ilçede kazanmak istediğim liseden hariç adamakıllı lise yok. Ne yapacağım şimdi hiç bilmiyorum.

Benim denemelerim +490 çıkarken ve sınavdan 485 civarı bir puan beklerken 475 çıktı. Ucu ucuna kurtarıyor istediğim liseyi ancak puan az olduğu için yerleşememe ihtimalim de var. Takma kafana belki daha iyi olacak senin için, sonuçlar gelene kadar kendini üzmeye gerek yok. Bu saatten sonra elden bir şey de gelmez, o yüzden hayıflanmak da bir işe yaramıyor.

Lgs ye son 1 hafta matematik çalışıp girmiştim 354 almıştım ben girdiğimde yakınındaki liseye hertürlü giderim LGS ye gerek yok kafasindaydim sonuç olarak gidemedim hatta çevredeki en kötü liselerden birine yerleştim ilk zamanlar çok zor gelmişti ama sonradan farkettim ki hiç bir önemi yokmuş hatta diğer okullardan daha erken çıkıyorduk benim işime geliyordu gördüğüm eğitimde heryerde aynı olduğu için hiç bir sıkıntı yaşamıyorum şuan ygs ye gireceğim hazırlanıyorum ayrıca arkadaşlar konusuna gelince bir şekilde kafana uyan kişiler buluyorsun çok da kafaya takmamak gerekiyor

Beşikten mezara dek bu gemide aynı tayfa kalmaz. Öncelikle dert etmemeni söyleyebilirim çoğu okulda emekli olmasına rağmen çalışan kolay parayı seven öğrenciler ile ilgilenmeyip tabiri caiz ise ucube öğretmenler var kısaca öğretmen kelimesine zorla içine tıkılmış gibiler elbette ki kötü lisenin iyisi yerine iyi lisenin kötüsü olmak daha iyi ancak çalışan biri için çok da fark etmiyor gidebiliyorsan proje okullarına git fen müfredatı işleniyor ama önemli bir etken ise okuldaki çocuklar kimisi o kadar değişik oluyor ki ders işletmiyor işin özü okuldan ziyade öğretmenler ve okul ortamı önemli.

Bende böyleydim ancak ne kadar hata ettiğimi anladım. Lisede çok çalışırsan lisenin kötülüğü iyiliği aklına bile gelmiyor verilen notlardan dolayı. Önemli olan YKS. Geleceğin mesleğinin sınavı...

Ben normal denemelerde Full'e yakın matematik yaparken LGS de 11 net yapmıştım. Çok takma yani. Üniversite sınavı önemli olan ;)

Olumsuzlukları avantaja çevirme şansını gör. Kendi seviyesinin daha altında bir liseye gidersen rakiplerin de daha az dişli olacak ve sınavlar da görece kolay olacak. Bu lise mezuniyet puanını daha kolay yüksek tutabilme şansı demek senin için. Bunun yanında okul fazla zorlayıcı olmaz ise senin için dershane ve evde kendim yapacağın çalışmalara odaklanıp üniversite sınavında istediğin yere gidebilirsin rahatlıkla. Lise sınavının kötü tarafı bir kez olması ama üniversite sınavına defalarca kez girebiliyorsun. O yüzden rehavete kapılmadan kendini geliştirdiğin bir dört sene geçirmeye çalış. Geçmişi değiştirme şansın olmadığına göre buna üzülmenin de bir anlamı yok.

Geri
Yukarı