LGS çalışmadan kazanılır mı?

Öncelikle herkese merhaba. Ben ortalama 63 gün sonra LGS'ye gireceğim ama hiç çalışmadım. Sizce soruları sallasam olur mu? Benim aklımdaki fikir lisede çok çalışacağım iyi bir üniversite için.

Ben 2 sene önce girdim. Benim zamanımda kolaydı 1 hafta çalışıp 400 yapmıştım.

Hocam kendimden örnek vereyim. Geçen sene girdim. Bu virüs girmeden önce 450 falan yapıyordum. Virüs girdi, konular belirlendi. 480 e falan çıktım. 2 ay saldım. Sonunda 420 aldım. Size önerim sayısala ağırlık verin. Çünkü sözel kısımda size bir paragraf veriyorlar. Siz çıkarım yapıyorsunuz. Böylelikle çok rahat yüksek puanlar kazanabilirsiniz.

Hocam öncelikle 7 sayfayı da okumadım ama arkadaşların "çalışın" dediğini varsayıyorum ve eklemek istiyorum:
Elbette lisede çalışmakta önemli ama inanın gittiğiniz lisede önemli. Cidden önemli. Benim yaşadığım yerde insanlar biraz kültürsüz ve dogmatik kalıyor. Eğriye eğri, doğruya doğru. Sonrasında da şehir dışında kazandım liseyi, müthiş bir şey. İnsanlar biraz daha kaliteliydi ve okulumda bir kültür kaynaşması var. Ağrı'dan, Konya'dan, Burdur'dan ve Diyarbakır'dan tutun pek çok yerden insan var. Bu yörede insanların ağzı daha çok "eyi gari" gibisinden. Bende de vardı ama orada insanlarla etkileşim içinde oldukça dilim/hitabetim de değişti. Normalde pek ders çalışmayı sevmem ama insanlar çalıştıkça ister istemez az buz da olsa çalışıyorsunuz. Size tavsiyem çalışın, kurtarabilirsiniz belki.

Ek olarak; size bağlı olarak, bazen az çalışmayla da olur.

İmkanınız varsa, yüzdeliğiniz tutarsa ve aileniz izin verirse şehir dışında okumayı öneririm.

Hiç çalışmadan, hatta sınavdan önceki gün sabaha kadar CS 1.6 oynayarak 346 puan yapmıştım. Tavsiye etmiyorum, bu puanla gideceğiniz lise hayvanat bahçesinden farksız olacaktır. Hayattan, okumaktan soğursunuz dandik bir liseye giderseniz.

Hiç çalışmadan, hatta sınavdan önceki gün sabaha kadar CS 1.6 oynayarak 346 puan yapmıştım. Tavsiye etmiyorum, bu puanla gideceğiniz lise hayvanat bahçesinden farksız olacaktır. Hayattan, okumaktan soğursunuz dandik bir liseye giderseniz.

Hocam benim olduğum şehir zaten küçük akhisar Manisa da oturuyorum burada liseler çok puan istiyeceğini sanmam ama yarından itibaren başlıyorum çalışmaya eksiklerimi gidericem sayısal çalışacağım genel olarak 63 gün var çok çalışırsam iyi bir liseye giderim inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı