LGS çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Bitti işte 1 sene. Yarım yamalak çalıştım ancak son 1 ay denemelere yoğunlaştım. Toplasan adam gibi bitirdiğim kitaplar bir elin parmağını geçmez. ( denemeler hariç ). Hedefimin düzeyinde bir fen lisesi de kazandım. Siz siz olun iyi çalışın hedefinize ulaşın çünkü hayatınızdaki yol ayrımlarından biri bu sınav. Ancak kendinizi saçma sapan germeyin sonuçta her yayın birbirini tutmuyor.

Madem birkaç kişi tavsiye yazmış ben de birkaç şey ekleyeyim bunlara.
İlk olarak sınav her halükarda önemli fakat gerçekten iyi, kaliteli ve farklı bir eğitim veren bir yere** giderseniz o an kariyeriniz bambaşka olur. Bu bahsettiğim liselerin en büyük önemi hem dil öğretmeleri, bunu yaparken mükemmel bir akademik eğitim vermeleridir. Bir dili tam anlamıyla öğrenmenin kıymetini ve zorluğunu umarım anlayabilmişsinizdir.
** Bahsettiğim liseler iel, cal, kel, Galatasaray, iafl vb. liseler.
Bahsettiğim kariyeriniz bambaşka olur derken diğer liseler kötüdür falan demiyorum ama sanmıyorum ki mahalle arası bir liseden Almanya'ya üniversiteye gidebilirsiniz.

Ve dip not olarak düşmek istiyorum, kimse LGS'yi atlattıktan sonra hayatın kolay olacağını düşünmesin eğer ki kariyer yapmak istiyorsanız lise süresince çalışmalarınız çok daha zor olacak. Hazırlık gitseniz bile dil yeterince zorlayacak sizi.

Gerçekten Yavuz hocamın dediği liseleri hedefliyorsanız şimdiden başlayabilir. Fakat ortalama bir fen lisesi istiyorsa. Hiç gerek yok. Ben 7. sınıfın yazına kadar hiçbir şey yapmadım. Sonrasında çalışarak 470'lere kadar çıkabildim. Tabii ki de herkese aynı şey olmaz. Hatta benim düşüncem kardeşinizin yılında LGS kaldırılmış olacak. Sadece bir tahmin, tutar-tutmaz bilmiyorum.

Ve 2 bin cevap sayımıza ulaştık. Bunu hepimiz başardık. Sanırsam bu bir zirve. Yeni konumuzda bu rekoru kıracağız inşallah.

Hangi okuldasınız hocam? Yazdığımı görmediniz herhalde.
Hocam söylemek istememiştim, nedense söyleyince bir şey olacakmış gibi hissediyorum. Sanki biri gelip kafama silah dayayıp sıkacak. Garip hisler. Neyse okulum Düzce Fen Lisesi.

Ve 2 bin cevap sayımıza ulaştık. Bunu hepimiz başardık. Sanırsam bu bir zirve. Yeni konumuzda bu rekoru kıracağız inşallah.
Ne ara geçti be. Neyse bizler için çalışmak bitmez. Bugün LGS yarın bir başka şey. Hayat bir mücadele.

Ben de bu sene yatıyorum, tabii Almanca dışında. Almanca zor biraz. Onun dışında pek bir şey yok.
Bence de çok hızlı başlama şimdilik. Günlük çalışsan işlediğiniz konulara yeter. En azından bu sene çok gerek yok bence.
Hocam sizin okulunuz hakkında ilk izlenimleriniz nasıl.

Hocam söylemek istememiştim, nedense söyleyince bir şey olacakmış gibi hissediyorum. Sanki biri gelip kafama silah dayayıp sıkacak. Garip hisler. Neyse okulum Düzce fen lisesi.

Ne ara geçti be. Neyse bizler için çalışmak bitmez. Bugün LGS yarın bir başka şey. Hayat bir mücadele.

Hocam sizin okulunuz hakkında ilk izlenimleriniz nasıl.

Güzel gözüküyor, hocalar iyi genel olarak. Kişi profili de güzel aynı şekilde. Genel olarak diğer okullar gibi. Etkinlikleri dışında tabii. Üst dönemlerimizin(11.sınıf) söylediğine göre 2. dönem 4-5 gün dışında hep etkinliklerle geçiyormuş, ikinci dönem için sabırsızlanıyorum. Bizzat yaşamadığım için tamamen doğru veya yanlıştır demiyorum ama yalan söyleyeceklerini de sanmıyorum.

Güzel gözüküyor, hocalar iyi genel olarak. Kişi profili de güzel aynı şekilde. Genel olarak diğer okullar gibi. Etkinlikleri dışında tabii. Üst dönemlerimizin(11.sınıf) söylediğine göre 2. dönem 4-5 gün dışında hep etkinliklerle geçiyormuş, ikinci dönem için sabırsızlanıyorum. Bizzat yaşamadığım için tamamen doğru veya yanlıştır demiyorum ama yalan söyleyeceklerini de sanmıyorum.
İyiymiş hocam. Zaten bu tarz okulları diğer okullardan ayıran şey etkinlik vb. Mesela bizim okulda bugün kulüp vardı ve kulübün efektif bir biçimde kullanıldığını düşünmüyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı