LGS de 23 günde başarılı olmak

Düzenli çalışırsan 1 gün bile çok şey değiştirir, kalan süreye takılma. Boşu boşuna da stres olmayın, sizi yemez. Zor olması durumunda herkese zor, buna göre de liseler taban puanlarını oldukça fazla düşürüyorlar. Sınav kitapçığındaki sorular büyülü değil, ortalama zorluktaki denemelerde ne çözdüysen neredeyse aynı sorular gelecek.

Ağustos'un başından beri çalışıyorum matematiği hala yapamıyorum 😃. Sayısalcı değilim demek ki.
Lise 1'e kadar sayısaldan nefret eden birisiydim. Tek konuyu bile bilmiyordum. Bazı şeylerin farkına vardım. Antremanlarla Matematik kitabı ile çalıştım, hocaları teneffüs'te rahat bırakmadım. Şu an sayısal okuyorum, yapamadığım işlem, soru neredeyse yoktur. Sayısalcıymışım demek ki.

LGS'ye 23 gün kaldı stresliyim sonçlarım bu şekilde:
Türkçe: 15 D 5 y
İnkılap: 7 D 3 y
Din: 8 D 2y.
İngilizce: 4 D 6 y
Matematik: 9 D 6 y
Fen: 16D 4 y (çoğu zaman 18D 2y.
Son deneme sonucum bu şekilde hedefim 1.5 başarabilir miyim? Bu arada bu çok fazla yoğunluk vermeden aldığım sonuç şu an harıl harıl çalışıyorum.

Biraz fazla yanlışın var yapamadığın sorulara bir çalış bence.

Hangi deneme bu? Zor bir denemeyse takma, kolaysa üzülebilirsin.

Bizim okul denemeleri zor seciyor LGS'den az zor ama kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.
Durum güncellemesi :D. Fen de biraz daha kötü oldu 13 D 7 D ama konu eksiğinden dolayı. Matematik de 14 D 2 y yaptım bir denemede dün çok zor bir denemeye girdim kimse yapamadı. O yüzden umursamadım o denemeyi umursamadım :D .

Son düzenleme:
Nasıl bir yeri kazandınız?
Bizim okul denemeleri zor seciyor LGS'den az zor ama kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.
Durum güncellemesi :D. Fen de biraz daha kötü oldu 13 D 7 D ama konu eksiğinden dolayı. Matematik de 14 D 2 y yaptım bir denemede dün çok zor bir denemeye girdim kimse yapamadı. O yüzden umursamadım o denemeyi umursamadım :D .
Bende bu sene gireceğim tavsiye verirseniz sevinirim :)

Geri
Yukarı