LGS denemelerinde matematik neti nasıl arttırılır?

Öncelikle merhaba, ben LGS öğrencisiyim. Deneme matematik netlerim her zaman düşük olmuştur diğer derslere nazaran. En son denemem beni endişelendirdi, 371 puan aldım fakat hangi matematikle? 3 doğru 2 yanlış matematik. Temelim 6. sınıftan sıfır, hiç yok. Bu 8. sınıfın ilk dönemi de berbat. Yani tek yapamadığım ders. Bilgileriniz ve tecrübelerinizle tavsiyeler verir misiniz?
En son denemem:
Türkçe 17 doğru 3 yanlış.
İnkılap 8 doğru 2 yanlış.
Din 9 doğru 1 yanlış.
İngilizce 5 doğru 3 yanlış.
Mat 3 doğru 2 yanlış.
Fen 14 doğru 6 yanlış.

Önce kolay soru bankalarından konu eksiğinizi bitirin ondan sonra orta yeni nesil sorulara geçebilirsiniz okyanus gibi yayınlar zor olduğu için tavsiye etmem motivasyonunu kaybedebilirsin sinan kuzucu diye bir yayın var onu onerebilirim ne zor ne kolay.

Önce kolay soru bankalarından konu eksiğinizi bitirin ondan sonra orta yeni nesil sorulara geçebilirsiniz okyanus gibi yayınlar zor olduğu için tavsiye etmem motivasyonunu kaybedebilirsin sinan kuzucu diye bir yayın var onu onerebilirim ne zor ne kolay.
evet kesinlikle bazı yeni nesil sorular bile isteğimi kaçırıyor

Bence 2 ay kala bu kadar kötü matematik yapıyorsan tek hedefin 10 neti geçmek olsun. Senin tek çaren matematik dışında tüm dersleri fullemek.

Matematiği halletseniz de birkaç dersinizde problem görüyorum. Özel ders almak kendinizi disipline etmeniz için mantıklı olabilir. LGS üniversite sınavı gibi değil, daha kolay ve 2 ayda günde 3 saat civarı ders çalışarak derece yaparsınız diye düşünüyorum (kapasitenize bağlı olarak). Bu arada, LGS gibi saçma sınavları da aile baskınız yoksa çok takmayın. Yapamazsanız, hayat bitmiş değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı