LGS'ye 2 ay kala matematik neti nasıl arttırılır?

İnfinix

Hectopat
LGS'ye 2 ay kaldı ve benim diğer dersler iyi. Türkçe ve fen 17-18 netlerde ama matematik 8-10 netlerde. Matematiğimi nasıl geliştirebilirim, bana öneri verebilir misiniz?

Deneme sonuçlarının matematik kazanımlarına bak. Hangi konularda eksiğin varsa konu eksiklerini tamamlamaya yönelik çalış. Konu eksiklerin bittiğinde bol deneme çöz.

LGS'ye 2 ay kaldı ve benim diğer dersler iyi. Türkçe ve fen 17-18 netlerde ama matematik 8-10 netlerde. Matematiğimi nasıl geliştirebilirim, bana öneri verebilir misiniz?
Kankam, dönem başı yeni nesil matematikten korktuğum için kitap bile almazdım :D şimdi 16-17 civarı yapabiliyorum. Eğer hiç yapamıyorsan, geç değil hemen kendine bir tane kolay-orta seviye 1-2 tane kitap al. Hız önerimdir. Eğer konuları rahat anlıyor isen Orta-Zor alabilirsin. Okyanus yayınları. Eğer zor istersen; Pruva önerimdir. Bol bol branş denemesi yap süreli. Hız denemelerini çözmeden sınava girmeni tavsiye etmem.

Çözerken zorlandığın ya da anlamadığın konulara yoğunluk vermeye çalış. Onun dışında bol bol soru ve deneme çöz. MEB' in örnek sorularına bakabilirsin. Fenomenin test kitabı çok işime yaramıştı LGS'ye çalışırken.

Kankam, dönem başı yeni nesil matematikten korktuğum için kitap bile almazdım :D şimdi 16-17 civarı yapabiliyorum. Eğer hiç yapamıyorsan, geç değil hemen kendine bir tane kolay-orta seviye 1-2 tane kitap al. Hız önerimdir. Eğer konuları rahat anlıyor isen Orta-Zor alabilirsin. Okyanus yayınları. Eğer zor istersen; Pruva önerimdir. Bol bol branş denemesi yap süreli. Hız denemelerini çözmeden sınava girmeni tavsiye etmem.
Benim yaptığım gibi; soruları harhur çözüp soru çözümüne bakmadan geçme. çok şükür pişman olmadım hocalarım sayesinde.

karekök yayınlarının ince bir kitabı vardı, yeni nesil sorulardan oluşan. O kitap hala piyasa da ise alıp çöz. Benim çok işime yaramıştı.

Çok basit. Soru çöz, beni en çok yükselten kitaplardan biri isem yayınları matematik soru bankası ama 2. dönem olmayacağı için yeni çıkan soru bankalarını al. Eski kitaplarından sıkıldıysan seni tazeleyecektir.

Geri
Yukarı