LGS eksikleri

Bu sene neredeyse 1 ay sonra LGS'ye gireceğim sözel dersleri çok seviyorum seve seve yapıyorum sayısalda fen dersini de yapabiliyorum ama matematik benim için bir kabus.
Matematik de yeni nesil soru görünce gözüm korkuyor çözerken beynim patlayacak gibi hissediyorum nedense. Sevdiğim konuyu çok rahat yapabiliyorum ama sevmediğim konularda çok sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

LGS de matematik çözen kazanır istersen sözelden Full çek.

Bu sene neredeyse 1 ay sonra LGS'ye gireceğim sözel dersleri çok seviyorum seve seve yapıyorum sayısalda fen dersini de yapabiliyorum ama matematik benim için bir kabus.
Matematik de yeni nesil soru görünce gözüm korkuyor çözerken beynim patlayacak gibi hissediyorum nedense. Sevdiğim konuyu çok rahat yapabiliyorum ama sevmediğim konularda çok sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmalıyım sizce?
Önyargını kır Matematik'e. 5 netim vardı sene başında. Şimdi 18 net yapınca üzülüyorum.
Soru çözerken kolaydan zora doğru gitmelisin. Konular bitmek üzere, denemelere başla.
Çözdükçe alışılan şeyler bunlar unutma.

Ben geçen sene girmiştim LGS'ye. Öğretmenimiz Matematik zor olacak eğer diğer derslerden doğru sayınız yüksek olursa matematikten 5-6 doğru ile bile güzel yerlere gelebilirsiniz demişti. Yani sallamadan Matematikten sadece bildiğin 5-6 soruyu doğru yapıp 0 yanlışın olursa gayet güzel olabilir. Ben de senin gibi yeni nesil sorulardan korkuyordum ama gitmek istediğim lise LGS ile değil okul notlarıyla aldığından LGS'ye sadece 1-2 gün çalışarak girip 370-390 civarı bir not almıştım sanırım hatırlamıyorum. 1 ay az bir süre değil, her gün yarım saat bile çalışsan güzel bir not alabileceğini düşünüyorum.

Matematikte 5 doğrum vardı diğer dersler Full idi neredeyse güzel bir yere yerleşemedim mat çokomelli.

Çokomel? Şaka bir yana LGS her zaman denemelerden ve test kitaplarından daha kolaydır. Okyanus Master tarzı denemeler falan çözüp üzülme.

Her dersten branş denemeleri al ve çöz yanlış yaptığın sorulara bak. Konu eksikliğinden yanlış yaparsan da o konuyu tekrar et böyle böyle konu eksiğini de kapatırsın ayrıca MEB'in yayınladığı örnek soruları çöz, bundan önceki LGS'leri çöz ve MEB'in yayınladığı sayısal ve sözel LGS çalışma kitaplarının fotokopisini çıkartıp çöz.

Matematik tahmin ettiğim kadar zor değildi. Daha zordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı