LGS günü nasıl bir gün olacak?

Okul bahçesine ilk girdiğimde arkadaşlarımla konuşmuştum. Daha sonra sınav vakti gelince arkadaşlarımdan ayrıldım ve sınıfıma doğru gittim. Sınıfta olduğum anları pek hatırlamıyorum neredeyse tamamı soru çözmekle geçti. Nöbetçi öğretmen size gerekli hatırlatmaları yapacaktır zaten. kitapçık türünü işaretlediğinden emin ol bu arada. Araya çıktığımda gene arkadaşlarımla buluştum birkaç yanlış sorumun olduğunu öğrendim ama dert etmedim. Kafaya takacaksan arada arkadaşlarınla konuşma. Ailemle de komuşmuştum bana iyi moral verdiler. 2. bölümü de atlattıktan sonra eve gittim zaten.

Geçen sene LGS'ye girdim. Öncelikle maske falan dağıtıyorlar, çeşitli önlemler falan alınıyor. Ardından sınıfa sokuyorlar. Kimliğini yanına alman gerekiyor. Adının yazılı olduğu sıraya oturuyorsun ve sınavın başlamasını bekliyorsun. İlk başta sözel kitapçıklar dağıtılıyor. Ben sözeli kolay bir şekilde yaptım. Ardından ara verilip sayısal yapılıyor. Matematiğim biraz kötü olduğu için zorlanmıştım. Ağlayanlar falan oldu bu şekilde yani normal bir sınav gibi. Çok da heyecanlanmadım ben.

Merhaba, arkadaşlar geçen yıl LGS'ye giren arkadaşlar deneyimlerini ve tecrübelerini yazabilir mi?
Böyle stres yaparsan, sınav anında heyecanlanırsan unut sen o işi. Ne gerek var strese ? Bırak çalışmayan, bilmeyen insanlar stres yapsın. Sana 2+2 sorusu sorulunca cevaplarken stres yapıyor musun ? Hayır. Çünkü cevabını biliyorsun ve eminsin. Kendinden emin ol. Stres yapacak birşey yok. Hatta etrafına bakın ve ordaki insanların stres yapmasına kendi içinde gül. Hocalar ben full yaparım vs. diyen var mı diye soru sorarsa ben güveniyorum kendime full yapacağım de gül geç. Yani kısaca stres yapma. Gerisi kolay.

Geçen sene okul bahçesine girdiğim de kimseyle pek konuşmak istemedim, tabii sınav heyecanı da var. Maalesef çok çalışamadığım için sınavın son yarım saat - 40 dakikasında bitsin de kurtulayım dediğimi hatırlıyorum. Sınavını yapacağın sınıfa nöbetçi öğretmen geliyor ve sırasıyla sözel ve sayısal kitapçıkları dağıtıyor. Kimliğini unutursan sınava giremiyorsun. Sınav bitince ağlayanları mı dersin, iyi ki ortaokuldan kurtuldum mu diyenleri mi görürsün bir sürü tipleme var.

benim akraba girmişti baya oldu çocuk sınavın olacağı binanın önündeyken titremekten en sonunda bacakları tutmayıp yere düşmüştü.ondan sonra ayıldı heralde robot gibi girdi çıktı tek kelime etmedi

Böyle stres yaparsan, sınav anında heyecanlanırsan unut sen o işi. Ne gerek var strese ? Bırak çalışmayan, bilmeyen insanlar stres yapsın. Sana 2+2 sorusu sorulunca cevaplarken stres yapıyor musun ? Hayır. Çünkü cevabını biliyorsun ve eminsin. Kendinden emin ol. Stres yapacak birşey yok. Hatta etrafına bakın ve ordaki insanların stres yapmasına kendi içinde gül. Hocalar ben full yaparım vs. diyen var mı diye soru sorarsa ben güveniyorum kendime full yapacağım de gül geç. Yani kısaca stres yapma. Gerisi kolay.
Çok teşekkürler güzel mesajın için. Ben de LGS mağduruyum.

Çalıştıysan cillop gibi, efsane, mükemmel ötesi, çok eğlenceli, sınavdan çıkarken havalı hissettiren, eve gelince durmadan mutlu olmak, sınav açıklanınca da havalara uçmaktır. Ama çalışmadıysan direk tek kelimeyle özetliyeyim bundan sonra uzun bir süre hayatın mortingen strasse.

Geri
Yukarı