LGS hazırlığı beklediğimden kötü gidiyor

RtxPolat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar konu başlığındaki gibi LGS hazırlığı beklediğimden çok kötü gidiyor. Denemelerden hiç beklemediğim puanlar alıyorum ve bununla beraber umutsuzluğa düşüyorum. Öyle oturup saatlerce ders de çalışamıyorum kitabı açıyorum anlamadığım yerlere bakayım diye anlamadığım yer de yok sadece soruları çözemiyorum. Geçen yıllarda LGS'ye girenler siz neler önerirsiniz?

Ortalama doğrularım:
Türkçe: 17.
İnkılap: 8-9
Din: 9
İngilizce: 8-9
Matematik: 14-15
Fen: 16-17
Çok berbat değil ama görmeye alışmadığım puanlar gitmek istediğim liseler hep 450 puan arasında.

Sınavın zorluğuna göre değişir. Ben sitelerden hesapladığımda %11 civarı oluyordum sonucum &8 gelmişti. Doğrularım:
Türkçe: 17D 2Y 1b.
İnkılap: 10D.
Din: 9D 1y.
İngilizce: 8D 1y 1b.
Matematik: 8D 4y 8b.
Fen: 18D 2y.
Yani olay sınavın zorluğuna bağlı. Eğer sınav zor olursa ve bu netleri yaparsan 460 470 bile alabilirisn. Sınav kolay olursa zaten bu netlerden daha iyi yaparsın. Ankara beypazarında hatice cemil ercan fen lisesinde okuyorum.
390 puan almıştım.

Öncelikle herkese merhabalar konu başlığındaki gibi LGS hazırlığı beklediğimden çok kötü gidiyor. Denemelerden hiç beklemediğim puanlar alıyorum ve bununla beraber umutsuzluğa düşüyorum. Öyle oturup saatlerce ders de çalışamıyorum kitabı açıyorum anlamadığım yerlere bakayım diye anlamadığım yer de yok sadece soruları çözemiyorum. Geçen yıllarda LGS'ye girenler siz neler önerirsiniz?

Ortalama doğrularım:
Çok berbat değil ama görmeye alışmadığım puanlar gitmek istediğim liseler hep 450 puan arasında.
Matematikten bence güzel sonuçlar yapmışsın. Diğerleri de yeteri kadar iyi. Türkçeyi full yapmaya bak derim. Keza İngilizce de öyle.

Ortalama doğrularım:
Bol bol genel deneme çöz, çıkan eksiklerinle ilgili video izle ve o konuyla ilgili test çöz, tekrarla.
Bunu yaparak Matematik'te 5 netten 18'e kadar çıktım. Fen'de en kötü 10 netim vardı artık o da full geliyor.

Hocam çok iyi yapmışsınız, neden üzüldünüz anlamadım? Matematik özellikle çok güzel geçmiş gibime geldi ve inkilap hepsini doğru yapmanızı istiyorum lütfen.

Sınavın zorluğuna göre değişir. Ben sitelerden hesapladığımda %11 civarı oluyordum sonucum &8 gelmişti. Doğrularım:
Türkçe: 17D 2Y 1b.
İnkılap: 10D.
Din: 9D 1y.
İngilizce: 8D 1y 1b.
Matematik: 8D 4y 8b.
Fen: 18D 2y.
Yani olay sınavın zorluğuna bağlı. Eğer sınav zor olursa ve bu netleri yaparsan 460 470 bile alabilirisn. Sınav kolay olursa zaten bu netlerden daha iyi yaparsın. Ankara beypazarında hatice cemil ercan fen lisesinde okuyorum.
390 puan almıştım.
Aslında matematiği 15-16 yapsan çok mükemmel yerlerde olurdun 390 almazdım sen de tek dersten kapbetmışsin.

Sözel tam yaparsan ve Fen'e yüklenirsen 460 civarı alabilirsin.

1619883488171.png

1619883447234.png

Sözel full ve Fen 19 0 şeklinde hesapladım.
Yüzdelik de iyi farkındaysan.

Hocam çok iyi yapmışsınız, neden üzüldünüz anlamadım? Matematik özellikle çok güzel geçmiş gibime geldi ve inkilap hepsini doğru yapmanızı istiyorum lütfen.
Üzüldüğün nokta şu bu zamana kadar böyle notlar görmedim ve içimde hiç çalışma zevki kalmadı(normalde de yoktu da iyice öldü) inkılap dersi konusunda ise Atatürk ile alakalı mı yoksa ara dersler yüksek olmalı anlamında mı söylediniz.
Sözel tam yaparsan ve Fen'e yüklenirsen 460 civarı alabilirsin.

Eki Görüntüle 1002036
Eki Görüntüle 1002035

Sözel full ve Fen 19 0 şeklinde hesapladım.
Yüzdelik de iyi farkındaysan.
Zaten denemeler örnek soru veya geçmiş LGS den daha zor geliyor gönderdiğiniz gibi ya da 10 puan daha fazla yapabilirim ama yinede korku var içimde ya zor gelirse diye.

Üzüldüğün nokta şu bu zamana kadar böyle notlar görmedim ve içimde hiç çalışma zevki kalmadı(normalde de yoktu da iyice öldü) inkılap dersi konusunda ise Atatürk ile alakalı mı yoksa ara dersler yüksek olmalı anlamında mı söylediniz.
Geçmişe bakma, aksine daha çok çalış. Ara sıra böyle notlar aldıkça daha fazla çalışıyorum, sonuç da daha güzel oluyor. İsteğinin kaybolmaması için istediğin lisenin fotoğrafını koy masana, öğretmenimiz söylemişti. Ara dersler zaten tam olmalı. Türkçe de full yapmaya çalış, Fen'e de ağırlık verince tek Matematik kalıyor. Bu da 460 almana yetiyor zaten.

Her şey MEB'e bağlı. Bu sene zor gelebilir sorular. Deneme çöz ve eksik konularını tamamla. Yeni soru tiplerine odaklan. Benim de hedefim Fen'di ama Anadolu lisesini kazandım.

Geri
Yukarı