LGS için ders çalışma isteği kazanma

FortmanForever

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Bu sene 8. sınıfa geçeceğim ve LGS'ye hazırlanmak için daha çok zamanım olması için bu yazın başında iki tane ders kitabı seti aldım. İlk birkaç gün iyi gittim fakat sonra odaklanamamaya başladım ve ne zaman dersin başına otursam hızlıca başından kalkmaya başladım. Haliyle ders çalışamaz oldum. Şimdiye kadar 1. dönemi bitirmem gerekiyordu fakat en ileri gittiğim derste 4. konudayım. Bunun için kendi kendimi yiyorum devamlı ama ders çalışamıyorum. Her gün tek tek elimden gidiyor. Kendim çözüm bulamayınca buraya yazmaya karar verdim. Bana önerebileceğiniz şeyler var mı?

Merhaba. Bu sene 8. sınıfa geçeceğim ve LGS'ye hazırlanmak için daha çok zamanım olması için bu yazın başında iki tane ders kitabı seti aldım. İlk birkaç gün iyi gittim fakat sonra odaklanamamaya başladım ve ne zaman dersin başına otursam hızlıca başından kalkmaya başladım. Haliyle ders çalışamaz oldum. Şimdiye kadar 1. dönemi bitirmem gerekiyordu fakat en ileri gittiğim derste 4. konudayım. Bunun için kendi kendimi yiyorum devamlı ama ders çalışamıyorum. Her gün tek tek elimden gidiyor. Kendim çözüm bulamayınca buraya yazmaya karar verdim. Bana önerebileceğiniz şeyler var mı?

İnternet kullanımını sıfıra indir bence.

Dostum bende LGS'ye girdim bu sene.Kendi pişmanlıklarımı söyleyeyim.Bende senin gibiydim en fazla 30-40 dakika ders çalışabiliyordum.Dersleri gerçekten isteyerek anlaman çok önemli.Bunun için okuduğun bilgileri dışından oku sonra sanki başka birisine anlatıyormuş gibi kendine anlat.Zihnine daha iyi girecektir bilgiler.Not tutmak önemli.Matematikte sıkıntı yaşıyorsan Rehber Matematik,Partikül Matematik kanallarını izleyebilirsin.Başaracağına eminim,kaynak tavsiyesi verebilirim.

Daha sekizinci sınıfa bile geçmemişken kendinizi yemenizin hiçbir mantığı yok. Üniversite sınavı değil bu konular çok daha az ve kolay. Yaz bitene dek 2 günde bir birkaç saat çalışsanız ve dönem başlayınca tempoyu oturtsanız yeterli.

Hocam birkaç saat otursam olacak zaten onu yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı