LGS için Ne Kadar Soru Çözmeli?

Deneme çözmelisiniz. Umarım hatalarınız konu elsiğinden değildir. Eğer konu eksiğiniz varsa acilen kapatın, yoksa bol bol deneme çözün. Mesela en az 2 günde 1 deneme + soru çözümü. Sınavınıza çok kalmadı galiba, kendinizi hazırlayın o ortama, tama yakın çıkarmak için bu da çok önemli.

netlerim
MAT : 15-18
Fen :17-19
Türkçe : 17-20
Din:10
İnkılap:10
İngilizce:10

Sınavı tama yakın yapmak için günde kaç soru çözmeliyim?
Günde kaç soru çözmenden önce konu anlatımı çalışman daha doğru olur.Tama yakın yapmak için lgsden 3 en fazla 5 yanlış yapman gerekir.Günde 300 soru fazla ama yeterlidir.Çözdüğün sorulardada yanlışlara bakmayı unutma,aman cevap b imiş deyip geçme.

Geçen sene girmiştim LGS'ye. Soru sayısından ziyade soru kalitesi daha önemli. Bol bol deneme çözmelisiniz ve aynı zamanda dakika tutmalısınız. Geçen sene MEB örnek sorular veriyordu bu sene veriyor mu bilmiyorum ama onları çözebilirsiniz. İnşallah istediğiniz yere ulaşırsınız. İyi çalışmalar

Günlük 150 tane tamamı güzel ve yeni nesil soru olursa yeteceğini düşünüyorum fakat tam yapmak için bayağı abartman gerek galiba. 300-400 falan yapsan iyi olur tam için.

Şimdi Türkçe netlerimi 20 nette sabitlemem lazım .
20 sorunun 10 u paragraf kalan 10 soru da grafik,sözel manrık ve dil bilgisine paylaştırılacak.
Grafik soruları paragraf ve dil bilgisi kek fakat sözel mantık zaman alıyor.

Günlük 20 sözel mantık yeterli mi yoksa az mı?

Geri
Yukarı