LGS için tavsiyeleriniz

Hatta şöyle de bir şey yapayım.
Hedef:%3.5.
Hedef lise:60. yıl Anadolu lisesi.
LGS puanı:
LGS yüzdelik dilimi:
Sınavdan sonra buraya gelip dolduracağım.

Nartest çözdüysen bilirsin LGS'den biraz daha zor oluyor bu yayının soruları ki geçen sene 1 2 tane fen sorusu tutturmuşlardı. Nartest denemelerinden 450 civarı alıyordum sanırım sınavda 460A çıkabilirim.

Helal sana böyle kararlı. Bu arada sınav yaklaşıyor diye stres yapma. Yapamazsın diyen arkadaşlarına veya başka birilerine inat hırs yap yüksek puan al.

Hedefin ne bilmiyorum ama ortalama bir okul için 430-440 üstü puan alman lazım. Geçen sene girmiştim ben de. Sözeli herkes yapıyor, sayısal herşeyi belirliyor.

Ayrıca siz bu yıl tek bir dönem konularından sorumlusunuz. Bu da sınavın zorlaşması ya da istenilen okul için gerekli taban puanın artması demek. Aynı zamanda şunu da belirteyim örnek sorular zorluğunda bir sınav bekleme. Çok daha zor bir sınav seni bekliyor olabilir. Çünkü MEB COVID-19 senaryoları çizemezdi, bildiğin gibi tek bir dönemden sorumlusunuz, yani örnek sorular bi' tık daha kolay diye düşünüyorum, umarım anlatabildim.

Fen liseleri ise %1 ya da %2 altındakileri alıyordu, en azından bize söylenen öyleydi.

Liseler öyle gözde abartılacak bir yer yahut başka bir paralel evren değil. Bildiğimiz okul ben ortaokuldan pek bir farkını göremedim. Tabi bu gideceğin okulun ortamına göre farklılık gösterebilir, orasını bilemem.

Benim kazandığım yeri soracak olursan ismini vermemekle birlikte fen lisesine giriş yaptım. 1 Matematik boşum ve yanlışım, 1 de fen bilimleri yanlışım vardı. %0,70'lik dilimdeydim.

Son olarak artık sınava az kaldı ve çalışmanı tavsiye etmem. Git sevdiğin etkinlikleri yap. Spor yap, bilgisayarla vakit geçir, arkadaşlarınla konuş vs.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Çalışma soruları yayınlandı bildiğin üzere onları bitirmem faydalı olmaz mı son 5 gün içerisinde(Cuma dinlenmek şartıyla).

Şu duyguyu düşün ve ona göre yap. Senden kendini üstün sanan çocukları geçip nasıl gövde gösterisi yapacağını aklına getir.

Helal sana böyle kararlı. Bu arada sınav yaklaşıyor diye stres yapma. Yapamazsın diyen arkadaşlarına veya başka birilerine inat hırs yap yüksek puan al.

Konu başında birisi herkesin tam puan aldığını söylemişti :D
Şu duyguyu düşün ve ona göre yap. Senden kendini üstün sanan çocukları geçip nasıl gövde gösterisi yapacağını aklına getir.

Futbol oynadığım için yapamayacağımı düşünen hocaların ağzına sokacağım sınav sonuçlarımı o günü bekliyorum.

Geri
Yukarı