LGS matematikte başarılı olabilir miyim?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
7. sınıfım, 5. sınıftan beridir yeni nesil çözmekteyim. Babam matematikten anlayan birisi ayrıca ben de matematikten anlıyorum. LGS sorularından bazılarını görmememe rağmen çözebildim. Seneye daha çok çalışarak matematiği halledebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
7. sınıfım, 5. sınıftan beridir yeni nesil çözmekteyim. Babam matematikten anlayan birisi ayrıca ben de matematikten anlıyorum. LGS sorularından bazılarını görmememe rağmen çözebildim. Seneye daha çok çalışarak matematiği halledebilir miyim?
Ben ve çoğu arkadaşım da matematikten anlıyordu. 2 gün önce hepsinin boşa çıktığını gördük. TYT sorusu vardı sınavda.

Kısacası sınavın zorluğuna ve sınav anındaki heyecanına bağlı yapıp yapamayacağın.

5.sınıftan beri yeni nesil soru çözüyorsanız, LGS'de başarılı olmanıza tek engel olacak şey strestir. Stres yapmazsanız çok güzel başarılar elde edeceksiniz.
Ancak benim korktuğum şey, umarım 5.sınıftan beri yeni nesil soru çözme temposu, üniversite sınavı yıllarınıza yaklaştıkça sizi yorup sıkmaz. Ne de olsa üniversite çok daha önemli... Başarılar dilerim.

Ben ve çoğu arkadaşım da matematikten anlıyordu. 2 gün önce hepsinin boşa çıktığını gördük. TYT sorusu vardı sınavda.

Kısacası sınavın zorluğuna ve sınav anındaki heyecanına bağlı yapıp yapamayacağın.

Korkutmayın beni ne olur? Böyle şeylere korkuyorum işte.
Kardeşim mantıken olman gerekir. Konuyu kendini övme ve avutman için açtın sanırım?

Hayır not olarak yazmıştım ancak sanırım silinmiş. O konuda değil yani.

Daha sınavda soğuk terler dökecektik. Şaka bir yana korkutmayın diyorsun da gerçek bu, değişmiyor ne yazık ki. Stres altında kalmamak için şimdiden iyi bir program hazırla sürekli o orta apırlıktaki programı orta-zor seviye kitaplarla uy. Müümkünse Cumhuriyet Dönemi yazarlarının romanlarını ve şiirlerini oku ki soruları daha iyi kavrayabilesin.

Amaç korkutmak değil. LGS çok saçma ve orantısız bir sınav. Dershanede kaliteli yayınların denemelerinden 470'in altında almayan arkadaşım toplam 5 yanlış yaptı. Bunlar gerçekler. Her şey sınav anına bağlı. En zor ders matematik oluyor. Düzenli çalışırsan ve sınav esnasında dikkatini verip stresini kontrol edersen 20 doğru bile yaparsın matematikte.

Daha sınavda soğuk terler dökecektik. Şaka bir yana korkutmayın diyorsun da gerçek bu, değişmiyor ne yazık ki. Stres altında kalmamak için şimdiden iyi bir program hazırla sürekli o orta apırlıktaki programı orta-zor seviye kitaplarla uy. Müümkünse cumhuriyet dönemi yazarlarının romanlarını ve şiirlerini oku ki soruları daha iyi kavrayabilesin.

Günde 50 sayfa kitap okuyup 50 60 tane yeni nesil çözeceğim sadece matematikten. Başarabilir miyim bilmiyorum babam çalış sonuca bakma diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı