LGS sınavında nasıl başarılı olunur?

Hocam size bir sorum olacak liseyi yurt dışında okumak için hedef puanım kaç olmalı.

Neden hocam.

Liseyi yurt dışında okumak çok farklı bir olay yani onu LGS puanıyla almıyorlar. Bende tam bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem internetten bir araştır ama ben senin yerinde olsam yurt dışında okumak istesem, çok çalışır elimden geleni yaparım ve iyi bir liseyi kazanmaya çalışırım. Galatasaray, kabataş gibi liseler yurt dışına çok öğrenci götürüyor. Ha bu tür bir lise kazanamazsan bile yurt dışında üniversite okuma şansın var.

1 - Dikkatini sorulara ver, ara ara saate bak. Sık sık bakarsan konsantrasyon problemi yaşarsın.
2 - Grafiğe göre çözme (özellikle matematikte) soruyu iyice oku, senden istenilene göre hareket et.
3 - İngilizceni çok iyi tutmaya çalış, gerekirse kursa git (eğer cidden yurt dışında okumak istiyorsan).
4 - Heyecan veya stress saçmalığını yapma. Bugün LGS, yarın normal bir gün.
İlave olarak, yurt dışında okumak gereksiz ve uğraşmana değmez. Sen iyi bir lise kazan, üniversiteyi yurt dışında okursun.

Her gün düzenli bir çalışma ve (canın istemediğin günlerde bile) konu eksiği bırakmazsan gayet iyi bir lise kazanırsın. Lakin yurt dışı işi biraz farklı diye biliyorum.

Zaten yurtdışında okumak için LGS gibi birşey yok. Vatandaşlık gerek diye biliyorum. En kötü yurtdışına gönderen lise varsa konu sahibinin oraya gitmesi gerek.

Benim bir tanıdığım 3 sene önce LGS sınavında ful çekti. Fen lisesine aldılar. Yurt dışı hayali gereksiz umut olur. Sen bu sınav için 1 seneni çöpe atmamanı öneriyorum. Ben 3 sene önce çalıştım girdim yüksek puan aldım LGS'den hiçbir şey olmadı. Okul hayatında sadece üniversite sınavına çalışsan yeter.

Arkadaşlar çok gaza geldim LGS 2023 sınavına gireceğim bu sınavda çok iyi bir puan alıp liseyi yurt dışında okumak istiyorum (İngilizcem iyi)
Fakat su anda derslerim kötü nasıl bir yol izlemeliyim?
@kuanbey komik olan ne?
2022'de giren ve (çoğu kişiye göre) derece yapmış (480) birisi olarak:

Öncelikle liseyi yurt dışında okumayı unut. Tabii zenginsen ayrı. Üniversiteyi yurt dışında okumayı düşünebilirsin belki.

Onun dışında yazın çok kasma matematiğin ilk iki konusunu bilsen yeter. İlk dönem düzenli soru çöz, denemelere katıl ama çok yorma kendini. İkinci dönem eğer konu eksiğin yoksa soru kitabı çözmeyi kademeli olarak bırak ve tamamen branş ve genel denemelere yönel. Çözdüğüm kurumsal deneme sayısı 125 idi. (40 okul, 60 kurs, 25 bireysel katılım.)
Ben böyle yaptım.

Yaptığım en büyük hata kitap okumamaktı sanırım. Kitap okusaydım Türkçe'de 2 yanlış daha az yapardım belki.

Ben de LGS'ye gireceğim. Kitap oku, süre tutarak soru çöz, en az 4 saat ders çalış, konuları iyice anla...

Dostum okuldaki rehber hocaları okulu güçlendirmek için size gereksiz gaz veriyor. 4 saat kitaba falan gerek yok aslında. Ben sene sonu 25 test kitabı bitirdim. Sadece 1 senem çöpe gitti onun dışında hiçbir şey olmadı. İyi bir puan alsan bile gitceğin liseler çok büyük fark etmiyor. Ama çalışmayın demiyorum günde 4 değil 2 saat çalışın yeter. Hayatsızlık yapmayın size tavsiyem. Yoksa lise de çok acısını çekersiniz.

2022'de giren ve (çoğu kişiye göre) derece yapmış (480) birisi olarak:

Öncelikle liseyi yurt dışında okumayı unut. Tabii zenginsen ayrı. Üniversiteyi yurt dışında okumayı düşünebilirsin belki.

Onun dışında yazın çok kasma matematiğin ilk iki konusunu bilsen yeter. İlk dönem düzenli soru çöz, denemelere katıl ama çok yorma kendini. İkinci dönem eğer konu eksiğin yoksa soru kitabı çözmeyi kademeli olarak bırak ve tamamen branş ve genel denemelere yönel. Çözdüğüm kurumsal deneme sayısı 125 idi. (40 okul, 60 kurs, 25 bireysel katılım.)
Ben böyle yaptım.

Yaptığım en büyük hata kitap okumamaktı sanırım. Kitap okusaydım Türkçe'de 2 yanlış daha az yapardım belki.
Çok doğru konuşmuşsun bu arada.Genelde son 2-3 ay daha etkili oluyor.

Geri
Yukarı