LGS nasıldı?

Hocam kolay değilse yüzdelik dilim sıklığı o kadar yakın değildir, kendi tercihiniz veya ailenizin tercihi olmadıktan sonra dediğiniz gibi bir okulda olmanız mantıklı gelmedi. Yüzdeliğiniz kaçtı hocam?
Hatırlamıyorum hocam ama büyük ihtimalle benden iyi yapanlar vardı benim yanlışım full matematikten.

Türkçe kısmında maksimum beş tane mantık sorusu vardı. Onun dışında, ezber ve bildiklerimizi soruyordu. Fen yine ezber, ben son 15 gün çalıştım, ona rağmen 16 doğrum vardı. Matematik çok zor, dört beş tane çok kolay soru vardı. Onun dışındakiler aşırı zordu ve yapamadım. Dediğin gibi çok fazla çalışmana gerek yok, düzenli çalışsan yetiyor. Matematik dışında diğerleri inanılmaz kolay gelicek zaten, matematiğe yoğunlaşsan iyi olur.

Geçen sene girdim. Örnek sorular geçen sene etkisini çok göstermedi ancak yine de çözülmeli. Onlar üzerinden soruluyor genelde. Hatta bir soruda direkt değerleri değiştirmişlerdi sadece. Sözel genel olarak kolay. Paragraf çözmek şart. Feni yapamıyorum diye aşırı çalışıyordum ancak neredeyse çözdüğüm en kolay denemeden bile kolaydı. Matematik zorlayacak seni genel olarak. Soru kalıpları olarak soruluyor. O kalıplar da genel olarak örnek sorularda. 454 aldım. Çok paragraf çözmüyordum sıkıcı geliyor diye, istediğim okulu kaçırdım o yüzden.

@Nemai katılıyorum hocam, bende galiba bir yanlışı boş bırakmadığım için bi' tık üst okulu kaçırmıştım.

Ama sıkıntı yok ya, şuanki okulumdan genel olarak memnunum.

Son düzenleme:
Geçen sene girdim. Matematik mi bana girdi ben mi matematiğe girdim bilemedim. 391 aldım Sosyal Bilimler'deyim.

Geri
Yukarı