LGS nasıldı?

LGS'ye giren arkadaşlar, anlatsanıza LGS nasıldı?

2020 yılında girdim. Pandemi falan kafa karıştırmış olsa da 2. dönem konularının iptal edilmesi sayesinde rahat geçti. Bana göre kolaydı. Çoğu deneme sınavı LGS'ye göre çok daha zor onları yapabiliyorsan bunu da iyi bir stres yönetimi ile rahatça yaparsın.

Her ne kadar zor diye abartılsada düşük alsamda kolaydı diyebilirim. Sayısalda zorlanabilirsin yeni nesil sorular çöz onlardan çıkıyor. Ben son 2-3ay günde 50-60soru çözerek girdim 350puan %19dilim yaptım sınavdan zor diye korkup çalışmamıştım keşke en baştan çalışsaydım 400civarı alıp nitelikli güzel okula giderdim.

Ben LGS'ye ilk yıl girenlerdenim ve bizde çok zordu şimdi kolay yapıyorlarmış zaten olması gereken de bu.

465 aldım özel okulda fen lisesi kısmındayım 380 yapmış biriyle aynı sınıftayım söyleyeceğim bu kadar.

400 puan ve yüzde 7.90. (2020). Beni fen yaktı, benimle Matematik doğrusu aynı olan kuzenim Fen'de 19/1 yaptığı için yüzdelik dilimi 4.24 geldi. Diğer dersler de hemen hemen aynı, hatta benim sözel ders netlerim daha iyi bile olabilir :). Benim gibi yığılmanın olduğu kısımdaysanız bir İngilizce sorusunun bile önemi çok büyük.

Not = Sınavın yapıldığı ve sonucun açıklandığı kısım çok kötü geçmişti. Belirlediğimiz alt limit bir nitelikli okul vardı sonuçlar açıklanmadan önce orayı tutturmama ihtimal bile vermiyorduk hatta adresimize yakın olan okulu görmeye bile gittik o kadar kesindi yani :D. Sonuç olarak şu anda gittiğim okula yaklaşık 15 puan fazlayla girdim. Okulumdan memnunum, direkten döndük kısacası.

Geri
Yukarı