LGS puanı yüzünden ailenin bana kötü davranması

Belki boş yapıyorsun diyeceksiniz ama bu yolları çoktan geçmiş biri olarak söyleyebilirim ki bu LGS kısacası liseye geçiş için yaptığınız herhangi bir sınav için kendinizi bu kadar üzmeyin yıpratmayın. Artık liselerin çok bir önemi kalmadı. Anadolu lisesine de gitsen fen lisesi de tuttursan değişen neredeyse hiçbir şey olmayacak verilen eğitim aynı, müfredat aynı, öğrettikleri şey aynı. He belki diyeceksiniz ki öğrencilerle daha fazla ilgileniyorlar ki bu düşük bir ihtimal öğrenci kendiyle ilgilenirse anadoluda olsa fen lisesi de olsa aynı hedefleri tutturur. Anadolu ve fen liselerinin tek farkı akrabalara benim oğlum/kızım fen lisesinde diye hava atmak. Asıl önemli olan şey Üniversitedir (her ne kadar şuan üniversiteler ve eğitim şekli rezalet olsa da) Hangi lisede olursanız olun çalışmanız gereken şey kendinizi yırtmanız gereken şey Üniversiteye geçiş sınavıdır. Kusura bakmayın ama aileniz çok geri kafalılık yapmış bu kadar önemli olmasa da çok iyi bir puan yapmışsınız ve bundan dolayı sizi tebrik edeceğine küstahlık yapıyorlar. Çok takmayın ve hangi liseye giderseniz gidin üniversite için çalışmaya bakın. Asıl tebriği o zaman alırsınız diye umuyorum.

kardeşim kusura bakma ama senin baban gerçekten...
böyle bir şey gerçekten akıl alır değil ya.
sen acaba onun yaşındayken neler yapıyordun? ortaokul terksin ve çocuğun %1 gibi dilime giriyor ama sen sanki çok iyi bir adammışsın gibi böyle çocuğu azarlıyorsun. gerçekten çok sinirlendim şu an.

kardeşim kusura bakma ama senin baban gerçekten...
böyle bir şey gerçekten akıl alır değil ya.
sen acaba onun yaşındayken neler yapıyordun? ortaokul terksin ve çocuğun %1 gibi dilime giriyor ama sen sanki çok iyi bir adammışsın gibi böyle çocuğu azarlıyorsun. gerçekten çok sinirlendim şu an.
aileni bu konuda asla takma, asla kulak asma. sadece saygısızlık yapma ve dedikleri yararlı şeyleri dikkate al. 469 puan çok iyi puan bunun bilincine var ve ailenin "sana diğer aileler gibi davranacağız" demesini asla umursama, kendi yolunda devam et ama ilk başta dediğim noktayı asla atlama, yoksa gerçekten kötü evlat muamelesi görürsün

Geri
Yukarı