LGS stresi yüzünden netlerim düşüyor

Bakın hocam ilk 3 üniteyi 1 hafta içinde halledip sadece 300 soru çözerek fulleyebilirsiniz.

1 ay önce MEB'in verdigi kitap vardı fen 1.donem onu bitirmeli miyim soruları guzeldi.

Bakın hocam ilk 3 üniteyi 1 hafta içinde halledip sadece 300 soru çözerek fulleyebilirsiniz.

Hocam hangi yıl sınava girdiniz.
2019 büyük ihtimal.

Biz TEOG a kolay diyorduk ki TEOG gerçekten kolaydı, şimdikiler de eski yıllara kolay diyorlar bildiğim kadarıyla haklılar.
Puan ortalaması git gide düşüyor, önceden 400 puan alan %13 e girerken şimdi daha iyi yüzdeliğe giriyor.

Son düzenleme:
TEOG ile LGS arasında dağlar kadar fark var.
TEOG da sadece işlem soruluyordu, LGS ye geçince Türkçe soruları gibi matematik soruları sormaya başladılar.
Problemi bulup hangi işlemi yapacağını anlayıp sonra işlemi yapman gerekiyor artık.

Biz TEOG a kolay diyorduk ki TEOG gerçekten kolaydı, şimdikiler de eski yıllara kolay diyorlar bildiğim kadarıyla haklılar.
Puan ortalaması git gide düşüyor, önceden 400 puan alan %13 e girerken şimdi daha kötü yüzdeliğe giriyor.
Sınav kolaylaştıkça yüzdelik dilim artıyor zorlukla ters ortantılı sınav zor olursa 400 puan %5 e kadar gelir.

Hocam hangi liseye gittiniz.
Liseye geçişte ailevi sebeplerden ötürü okulun açılmasına az zaman varken şehir değiştik.
Ben geldiğimde çoğu okulun kontenjanı dolmuştu, mahallede puansız yeri olan bir okul vardı.
Ne kadar iti kopuğu varsa ordaydı.
Puanlı bir proje imam hatip e yazıldım, imam hatip e gitmeyi hiç istemiyordum ama mahallede ki okula gitmekten çok daha iyiydi.
Okulun gerek öğretmenleri gerekse arkadaş ortamı çok güzel çıktı.
8 Haziranda da vedalaşma için mezuniyet töreni var oraya gideceğim.
Uzun lafın kısası puanlı bir proje imam hatip e gittim.

Sınav kolaylaştıkça yüzdelik dilim artıyor zorlukla ters ortantılı sınav zor olursa 400 puan %5 e kadar gelir.
Doğru diyorsunuz demek istediğim oydu ben yanlış ifade etmişim.

Liseye geçişte ailevi sebeplerden ötürü okulun açılmasına az zaman varken şehir değiştik.
Ben geldiğimde çoğu okulun kontenjanı dolmuştu, mahallede puansız yeri olan bir okul vardı.
Ne kadar iti kopuğu varsa ordaydı.
Puanlı bir proje imam hatip e yazıldım, imam hatip e gitmeyi hiç istemiyordum ama mahallede ki okula gitmekten çok daha iyiydi.
Okulun gerek öğretmenleri gerekse arkadaş ortamı çok güzel çıktı.
8 Haziranda da vedalaşma için mezuniyet töreni var oraya gideceğim.
Uzun lafın kısası puanlı bir proje imam hatip e gittim.
Bende düşünüyorum hocam öğretmenlerim kendini harcarsın oralarda diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı