LGS sadece 1.dönem konularından mı olacak?

2 dönemden de sorumlusunuz ve İnşallah da öyle olur. Geçen sene gördük bunun örneğini. Sorular ilk dönemden çıktı ve sınav bugüne kadarki en zor LGS idi. Gerçi geçen sene hem çok öğrenci girdi hem de sorular ilk dönem konularını kapsıyordu, bu yüzden zor sordular. O yüzden 2 dönemden de çıksın diye dua edin.
İlk LGS kadar zor muydu? Sınava bakmadım hiç.

İlk dönem konularından sınav olmak inan ki daha zor, zor konular gidiyor ve obeb okekten olabildiğince soru soruyorlar. Veri analizi normalde 1 tane olması gerekirken, sadece ilk dönem konuları olduğunda 3 4'ü bulabiliyor. Yani normalde veri analizi için uğraşacağın dakika sayısı 2 iken 10 15 dakikaları bulabiliyor ve sorular detaya iniyor.

Şahsen yerinizde olsaydım ilk dönem konularının olmasını istemezdim.
Öyle bir şey olmadı, 1. dönem konuları var diye soruları daha zor yapmadılar.

Türkçede dil bilgisi konuları azaldı, yanlış hatırlamıyorsam 15 tane paragraf, 5 tane dil bilgisi sorusu vardı. Kişiden kişiye değişse de bu çoğu öğrenci için çok iyi bir şey. Bu durum diğer dersler için de geçerli. 10 konusu olan dersin ilk 5 konusundan sorumlu olduk. 2 dönem konularının 1. dönem konularından zor olduğunu hiçbir LGS öğrencisi inkar etmez. 1. dönem konularının çıkacağı açıklanmadan önce deneme sınavlarına giriyordum, herkes deneme sınavlarında ne alıyorsa LGS'de onun daha yükseğini aldı.

Ayrıca 2020 LGS'nin 2. dönem konuları dahil halini görmeden, sadece 1. dönem konuları olan halinin daha zor olduğunu nasıl anladınız merak ettim. Üzgün atan arkadaşların da neden üzgün attığını bilmek isterim.

2 dönemden de sorumlusunuz ve İnşallah da öyle olur. Geçen sene gördük bunun örneğini. Sorular ilk dönemden çıktı ve sınav bugüne kadarki en zor LGS idi. Gerçi geçen sene hem çok öğrenci girdi hem de sorular ilk dönem konularını kapsıyordu, bu yüzden zor sordular. O yüzden 2 dönemden de çıksın diye dua edin.
Bence 2018 ve 2019'dakinden pek farkı yoktu.

Daha zordu. İlk LGS gayet kolaydı, sadece öğrenciler TEOG gibi aptalca planlanmış bir sınavdan geçtikleri için afalladılar. Türkiye eğitim sisteminde iyi olan tek bir şey varsa o da LGS'dir.
İlk LGS'ye girmiş biri olarak şunu söylemek istiyorum, çok zordu. Ama bu zorluk sınavın zor olması yüzünden mi yoksa sınav sistemi yüzünden mi bilemiyorum. İyi bir sonuç gelmişti en azından.

Bence 2018 ve 2019'dakinden pek farkı yoktu.
Nasıl yoktu Allah aşkına? 2018 LGS zor falan değildi. Dediğim gibi öğrenciler TEOG tarzına alıştı, sınavda 2 üssü 3 soruyorlardı yahu. O yüzden hayatlarında ilk kez '' yeni nesil'' soru tarzı ile tanıştıkları için zor geldi. Gayet de normal. 2019 zaten en kolay LGS. son 1 ay çalışan arkadaşlarım 450 puan aldı, cidden. Ama 2020LGS cidden özellikle matematik ve Türkçe açısından oldukça zorlayıcı idi. Kafamdan sallamıyorum, hem annem hem babam hem de amcam Türkçe Öğretmeni, eniştem de matematik.

Teşekkürler cevaplarınız için. Sizce her konuya eşit bir şekilde mi çalışmalıyım?
En zayıf olduğun derse ağırlık ver mutlaka. Benim matematiğim çok kötüydü, zaten kötü deyip çalışmadım ve çok pişman oldum.
1614242312279.png

Her gün paragraf sorusu çözmeyi de ihmal etme.

Geri
Yukarı