LGS senesi olmasına rağmen çalışmak istememek

LGS'ye hazırlanıyorum fakat ders çalışamıyorum ve yapamıyorum bundan dolayı başarısız oluyorum yardımcı olur musunuz?
Hocam anne babanız size ders çalış dediğinde moraliniz bozulmasın eğer ki diyorsa, bazı insanlar olumsuz bulsa da telefon ve bilgisayardan kopmanız lazım bana göre. O aygıtlar açık olduğu zaman insan oynamak bakmak istiyor. Önerim bilgisayarı komple kaldırmanız ve bana göre en önemlisi telefondan sosyal medyayı ya silmeniz ya da uyuyacağınızı düşünüyorsanız limit koymanız. ( bana göre max 1-2 saat günde o bile çok ). kendinize hedef koyun ve bu hedefi başarmak için uğraşın. Ben eczacılık istiyordum ve eczacı olmak için çalıştım siz şehrinizin en iyi ve ya en istediğiniz lisesine gitmek için çalışın. Çalışmassam ne olur demeyin çalışın ki ileride ki yaşantınızda zorluk çekmeyin, para sıkıntınız olmasın. Mutlu olabilin. Kendiniz için çalışın. Maddi durumunuz el verirse dershaneye yazılın ve ya internetten deneme indirip çözün ayırca günlük ders çalışma programı yapabilirsiniz. ( pzt 1 saat mat 1 saat edb vs.). ve sanırsam emin değilim paragraf soruları önemliymiş. günde 15-30 paragraf çözün. Uzun sorulara geçilmiş sanırsam lgs'de ama geçilmese bile paragraf çok önemli 2 test paragraf yarım saatinizi alır anca. Sınavda başarılı olmanız dileğiyle.

Geri
Yukarı