Nasıl başarılı olunur?

Speedster54

Femtopat
Sadece internet gibi bir imkan ile başarı elde etmiş insanlar biliyor musunuz?

Ve bu insanların nasıl başardıklarını yazabilir misiniz? (ya da bir yerde yazılmışsa oranın linkini)

Ben sadece internet ile liseli birinin freelancer sitelerinden para kazanabildigini duydum.
Bir de sanırım montaj ile de para kazanılabiliyormuș.
Logo yapanları da duydum ama ne kadar bilgi gerektiğini bilmiyorum. Herhalde bayağı bilmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Benim aradığım şey bir işte uzmanlaşmadan da asgari miktarda veya harçlık olacak kadar para kazanabilmek.

Onun haricinde geleceğim için doğru yolda yürümek istiyorum.

Şirketler için teknolojiyi takip etmek şart. Sonuçta etmeyenler batıyor.
Bunun bireysel versiyonu var mı acaba? Biz ne yaparsak başarılı olma olasılığımız artar?

bende senin gibi düşünüyordum ama yazılım, web gibi işlerde bir yere kadar gelmeden para kazanamıyorsun.

Şuan ki başarılı firmaların o zaman rakibi yoktu. Yani o zamanlar bu tarz düşünceler ortaya atılmamıştı. Her zaman herhangi bir düşünceyi ilk ortaya atıp, uygulayan başarılı olur.
Örn: Facebook, Amazon vb.

Eğer girişimcilerden söz ediyorsan; birçoğu aynı zamanda çok iyi okurlardır. Çok gezip, çok okuyan kültürlü bireylerdir aslında.

Şuan ki başarılı firmaların o zaman rakibi yoktu. Yani o zamanlar böyle düşünceler ortaya atılmamıştı. Her zaman herhangi bir düşünceyi ilk ortaya atan başarılı olur.
Örn: Facebook, Amazon vb.
Katılmıyorum.

Gittigidiyor, e-Bay'ı kopyaladı ve geri 280 milyon dolara sattı. Demek ki neymiş? İlk veya özgün olmak çok da önemli değilmiş.

Benim aradığım şey bir işte uzmanlaşmadan da asgari miktarda veya harçlık olacak kadar para kazanabilmek.
Azami düzeyde bir şeyi öğrenip onun üzerinden illaki kazanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı