LGS sınavından dolayı moralim bozuk

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Kaydırma yaptığım için yüzde 6 ya girdiğim müdür yardımcısıyla kontrol ettiğimizde matematikte 18 doğrum vardı ancak burada 16 çıktı ve 2 soru yüzünden yığılmaya girdim. Yüzde 6 ile gideceğim okullar beklediğim okullardan kötü ne yapmalıyım? Çok çalışacağım iyi bir üniversite kazanabilir miyim ODTÜ İTÜ vs?
Ya da ailem özel liseye mi vermeli özel ders verdiğim hocalar özel lisede çalışıyor. Bilgi almalı mıyız?

Tabii ki de iyi bir üniversite kazanabilirsin çalışırsan. Özel lise çok da gerekli değil. 11-12'de belki özele geçersin ya da dershaneye gidersin yeter.

Özel liseyi ben gereksiz buluyorum. Para israfı bana göre hangi liseye girersen gir çalışırsan düzenli olarak. Kazanamayacağın üniversite yok. Önemli olan çalışma temposunu yakalaman. Ve kendine güvenmen en önemlisinde bu ben yapacağım ben kazanacağım deyip kendini motive etmen.

Lise ne kadar iyi olursa olsun, eğer çalışmazsan yine de istediğin üniversiteye gidemezsin. LGS 2019'da %9'luk dilime sahiptim ve 5 puan farkla istediğim sosyal bilimler lisesini kazanamayıp %16 ile alan nitelikli AİHL'yi kazandım.

Herkes bana neden AİHL'desin gibi sorular soruyor ve nedense okulumun toplumun dışladığı veya küçük düşürdüğü kadar kötü olmadığını düşünüyorum. Bazen nerede okuyorsun diye sorduklarında "AİHL"yi duyunca yüz ifadeleri değişiyor.

Örneğin LGS 2021'de bu okul %24'e düştü. Ama mezunlardan Boğaziçi Edebiyat'a, Cerrahpaşa Tıp'a, Ankara Hukuk'a giden çok. İsteyen uğraşıp buraları kazanabiliyor.

Eminim sadece 2 soru yüzünden yığılmaya girmişsinizdir.

Gerçekten öyle. Böyle saçma cevaplara cevap vermek istemiyorum ancak 440 alan arkadaşım aynı sonuç sadece 2 matematiği fazla diğerleri aynı yüzde 3.2 de ben 16 3 ile yüzde 6.5 dayım lütfen yarama tuz basmayın insan gibi yorum atın.

Gerçekten öyle. Böyle saçma cevaplara cevap vermek istemiyorum ancak 440 alan arkadaşım aynı sonuç sadece 2 matematiği fazla diğerleri aynı yüzde 3.2 de ben 16 3 ile yüzde 6.5 dayım lütfen yarama tuz basmayın insan gibi yorum atın.

Saçma sapan bir derdin var önemli olan üniversite sınavı.

Yeni konular

Geri
Yukarı